Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pristatytas parodos „12-asi kilometras: 1942 - 1943 m. Sverdlovske sušaudyti Lietuvos piliečiai" albumas

2016-02-11
image

Paroda „12-asis kilomentras: 1942 - 1943 m. Sverdolavske sušaudyti Lietuvos piliečiai" buvo eksponuojama Vytauto Didžiojo karo muziejuje 2015-aisiais metais. Ją parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbuotojos Ramunė Driaučiūnaitė ir Aistė Tarbildienė. Ketvirtadienį muziejuje pristatyas parodos albumas.

Susitikime dalyvavo kai kurie žuvusiųjų artimieji, kuriems viena iš parodos autorių R. Driaučiūnaitė įteikė albumus.

Albumas pateikia parodos medžiagą, kurioje - žuvusiųjų šeimų istorijos, likimai. Parodoje taip pat pristatoma 1940-1941 m. politinė situacija, pirmieji Lietuvos gyventojų trėmimai ir įkalinimai lageriuose, trumpa Gario lagerio (Sverdlovsko sr.), kuriame buvo kalinami politiniai kaliniai, istorija ir mirties bausme nuteistų Lietuvos piliečių biografijos. 1942-1943 m. politinių represijų aukomis tapo politikos ir visuomenės veikėjai, visuomeninių organizacijų nariai, kariškiai, teisininkai, policininkai, geležinkelio ruožų pareigūnai, mokytojai, žurnalistai, miškininkai ir verslininkai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media