Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Rankinė ginamoji granata "Kugelhandgranate 1913"

2017-11-03
image

XX a. pr. karyboje buvo atsigręžta į primirštą senovinį ginklą - rankinę granatą. Pirmojo pasaulinio karo metu garsiausiuose to meto kariniuose konfliktuose vokiečių kariuomenės rankinė ginamoji granata "Kugelhandgranate 1913" buvo naudojama vis plačiau. Tokį ginklo "renesansą" lėmė ženkliai patobulėjusi technika, palengvinusi granatos naudojimą ir transportavimą.

 

Ketinį vokiečių granatos "Kugelhandgranate 1913" korpusą pakankamai gilūs grioveliai dalino į daugiau nei 60 dalių. Išgręžta srieginė skylutė buvo skirta kištukui, kuris lengvino granatos transportavimą, o mūšio metu buvo naudojamas kaip detonatorius. Tai - ištraukiamas tuščiaviduris bronzinis vamzdelis pripildytas juoduoju paraku, aktyvuojamas ištraukus žalvarinę vielą. Karys turėdavo apie 7 sekundes iki granatos sprogimo, raudonai pažymėti degikliai suteikdavo apie 5 sekundes. Granata sverdavo apie 1 kg, kaunamasis poveikis - smūginė banga, iš dalies skeveldros (iš korpuso), kaunamasis spindulys - 25 m, vidutinis metimo nuotolis - 30-35 m. Vokietija gana plačiai naudojo šio modelio kovos priemonę. Pirmojo pasaulinio karo metais naudota moderni granata su grioveliais granatos korpuse ir drėgmei atspariu degikliu.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media