Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pakelbti piešinių konkurso „Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse“ nugalėtojai

2015-02-25
image

Vytauto Didžiojo karo muziejus Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga organizavo tarptautinį piešinių konkursą "Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse". Viso pasaulio lietuviai galėjo sveikinti Lietuvą su gimtadieniu. Daugiausiai Lietuvą sveikino čia gyvenantys vaikai. Tai matyti iš pirmųjų trijų prizinių vietų, sulaukusių palankiausių vertinimų iš muziejaus lankytojų bei Vytauto Didžiojo karo muziejaus facebook draugų.

 


1 vieta. Rugilė Daukšytė, 5a klasės moksleivė iš Šilalės raj. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos.
2 vieta. Rūta Baležentytė, 3 a klasės moksleivė iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos.
3 vieta. Monika Jasnauskaitė. 22 metai. Panevėžys.


Didžiausio palaikymo iš užsienio lietuvių atsiųstų darbų susilaukė Belgijos lietuviai iš Briuselio. Tai devynių keturmečių vaikų bendras darbas. „Mes, Belgijoje gyvenantys, lietuvių vaikai, esame labai laimingi, galėdami pasveikinti Lietuvą su gimimo diena ir dalyvauti jūsų organizuojamame konkurse. [...] Mes labai mylime Lietuvą ir ji mums svarbi, nes čia gyvena mūsų močiutės ir seneliai" - vaikų sveikinimus perdavė Dailės pažinimo studijos prie Lietuvių kultūros centro Belgijoje dailės mokytoja Dainora Bačiulienė.


Bene aktyviausiai pasirodė Londono Lituanistinė ir menų mokykla „Moksliukas", atsiuntusi daugiau kaip šešiasdešimties norėjusių dalvauti vaikų piešinius. „Dėkojame, kad turime galimybę dalyvauti Jūsų organizuotame konkurse Vasario 16-osios proga. Mūsų mokyklos mokiniai nepaprastai kruopščiai ruošėsi šiam konkursui. Kai kurie pirmą kartą apskritai išgirdo, kas yra ir ką reiškia ši data, kadangi didžioji dalis lankančiųjų yra gimę Didžiojoje Britanijoje" - teigė Lituanistinio skyriaus vadovė Gytė Eismontienė.


Labai rimtai į šį konkursą pažvelgė Islandijos lituanistinė mokykla „Trys spalvos", kuri norėdama sukurti kuo gyvybingesnį, sąmoningesnį bei nuoširdesnį pasveikinimą į pagalbą pasitelkė Islandijoje gyvenantį ir kuriantį dailininką Žilviną Balkevičių. Žilvino jaukus bei itin jautrus bendravimas su mokyklos mokiniais atsispindėjo ir jų piešiniuose. Kiekvieno vaiko pasveikinimas yra unikalus ir nuoširdus.


Darbų Vytauto Didžiojo karo muziejus sulaukė iš Prancūzijos, Šiaurės Airijos, D. Britanijos, Rusijos federacijos (Kaliningrado srities), Islandijos, Belgijos ir net Australijos. Atsiųsta daugiau kaip 650 piešinių. Aktyviausiai pasirodė vietiniai lietuviai. Visus juos galite peržiūrėti Vytauto Didžiojo karo muziejaus facebook paskyroje.

 

 

Trys geriausiai muziejaus lankytojų įvertinti darbai bus apdovanoti prizais ir publikuoti miesto spaudoje.

Nuoširdžiai dėkojame visiems aktyviai dalyvauvusiems piešinių konkurse „Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse". Iki kitų susitikimų!

 

Nuotraukose: viršuje – 1 vietą laimėjęs Rugilės Daukšytės piešinys (5a klasės moksleivė, Šilalės raj. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija);
1 nuotr. apačioje: 2 vietą laimėjęs Rūta Baležentytė piešinys (3 a klasės moksleivė, Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla).
2 nuotr. apačioje: 3 vietą laimėjęs Monikos Jasnauskaitės piešinys (22 metai, Panevėžys).

3 nuotr.apačioje: didžiausio palaikymo sulaukęs devynių keturmečių vaikų iš Briuselio (Belgija) bendras darbas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media