Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius muziejui įteikė 1931 m. Lietuvos karininko uniformą

2018-09-21
image

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vytauto Didžiojo karo muziejui įteikė San Paule ilgus dešimtmečius saugotą, emigrantų iš Lietuvos atsivežtą 1931 m. modelio pilnos komplektacijos Lietuvos karininko uniformą bei 1915 m. Jono Terviliaus rankų darbo skrynią (lagaminą).

 

„Tai vienas iš tų simbolių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metams, kuris mums primins istoriją ir jos puslapius. Kai kurie iš jų buvo dramatiški ir sudėtingi, ypatingai bus primintas Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos karininkų likimas, kurie nesulaukė šviesesnių laikų, kurie žuvo ar buvo ištremti į Sibirą“,- įteikdamas dovaną sakė LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

 

Ilgus metus Brazilijoje saugotą Lietuvos karininko uniformą 2017 m. Lietuvos generaliniam konsulatui Brazilijoje perdavė buvusio Lietuvos garbės konsulo San Paule Jono Valavičiaus artimieji. Vytauto Didžiojo karo muziejui šie daiktai perduoti tarpininkaujant Lietuvos Respublikos generalinei konsulei San Paule Laurai Tupei ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerijai.

 

„Reikia pagalvoti kaip žmogus mylėjo šią uniformą, kaip ją brangino, kad šalia visų daiktų išvykdamas išsivežė ją kartu, kaip patį brangiausią daiktą. Dėkojame žmonėms, kurie išsaugojo šią uniformą ir ministerijai, kuri rūpinosi šios uniformos perdavimu. Šią uniformą turės progą pamatyti visa Lietuva ir ne tik visa Lietuva, o visi, kurie ateis į mūsų muziejų. Uniforma bus eksponuojama ir užims garbingą vietą lapkričio mėnesį atidaromoje parodoje „Amžių kovoję – laisvę laimėjom“,- teigė muziejaus pavaduotoja, vyriausioji fondų saugotoja Janina Karosevičiūtė.

 

Tokios būklės ir komplektacijos uniformų Lietuvoje yra išlikę labai mažai, Vytauto Didžiojo karo muziejuje yra saugomi vos keli tokie modeliai. Tad šis uniformos komplektas prasmingai praturtins muziejaus kolekcijas ir bus visuomenei pristatytas lapkričio mėn. parodoje „Amžių kovoję – laisvę laimėjom“.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media