Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

Karo inžinierių kinologai su tarnybiniais šunimis pademonstravo savo galimybes šunų meistriškumo varžybose
2018-06-18
img

Praėjusį savaitgalį Vilniaus rajone vyko VšĮ „Tarnybinės šunininkystės klubo" organizuojamos šunų orientacinio biatlono bei meistriškumo varžybos. Šiose varžybose dalyvavo ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai - kinologai su savo augintiniais.

 

null
Baltijos jūroje baigiasi pratybos „Baltijos operacijos 2018“
2018-06-15
img

Birželio 15 dieną Baltijos jūroje baigiasi karinės pratybos „Baltijos operacijos 2018“ (angl. ,,BALTOPS 2018”), kurios prasidėjo Klaipėdoje birželio 1 dieną. Kariniai laivai, šią savaitę vykdę paskutinius aktyvius veiksmus jūroje, grįžta į Kylio uostą (Vokietija). 


 

 

null
Klaipėdoje susitiko Portugalijos ir Lietuvos Karinių jūrų pajėgų vadai
2018-06-15
img

,,Šis susitikimas bus visada svarbus ne tik man, bet šalių gynybai“ – teigė Portugalijos Karinių jūrų pajėgų vadas viceadmirolas Gouveia e Melo Lietuvos Karinių jūrų pajėgų vadui jūrų kpt. Arūnui Mockui. Svečias atvyko su jį lydinčia delegacija.

null
Mokymus baigė bataliono dydžio parengtojo rezervo karių dalinys
2018-06-15
img

Birželio 15 dieną iškilminga rikiuote ir geriausiai per pratybas pasirodžiusių karių apdovanojimu baigėsi parengtojo rezervo karių mokymai. Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje atnaujinti įgūdžių buvo surinktas visas rezervo batalionas (beveik 600 karių), kuris, kaip karinis vienetas, tapo pavaldus lengvajai pėstininkų brigadai „Aukštaitija“.

null
Baigėsi Karinių oro pajėgų pratybos „Budrus sakalas 2018“
2018-06-15
img

Birželio 15 dieną baigėsi Karinių oro pajėgų pratybos „Budrus sakalas 2018“. Uždarymo ceremonijos metu pratybų vadovas ir Aviacijos bazės vadas dėkojo Lietuvos ir JAV kariams už ištvermę, parodytą sumanumą bei konstruktyvų bendradarbiavimą siekiant bendro tikslo. Ceremonijos pabaigoje daiktinėmis dovanomis ir padėkomis buvo apdovanoti labiausiai pratybose pasižymėję kariai.

null
Lietuvoje lankosi NATO gynybos koledžo delegacija
2018-06-15
img

Birželio 15 dieną Lietuvoje lankosi NATO gynybos koledžo (angl. NATO Defense College, NDC), esančio Romoje, Aukštesnių kursų klausytojų delegacija, vadovaujama koledžo komendantės gen. ltn. Chris Whitecross. Į Lietuvą svečiai atvyko pagal Aukštesnių kursų programą, siekiant susipažinti su regiono saugumo situacija, Lietuvos gynybos politika ir krašto apsaugos sistemos aktualijomis. Tuo tikslu delegacija planuoja lankytis LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete bei Krašto apsaugos ministerijoje.

null
Darbiniu vizitu Lietuvoje lankosi NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadas
2018-06-15
img

Birželio 14-15 dienomis darbiniu vizitu Lietuvoje lankėsi NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso (angl. Multinational Corps Northeast, MNC-NE) vadas gen. ltn. Manfredas Hofmanas (Manfred Hofmann). Birželio 14 d. aptarti įvairių darbinių klausimų generolas buvo nuvykęs į Lietuvos kariuomenės Gynybos štabą ir į ten pat įsikūrusį, MNC-NE pavaldų, NATO pajėgų integravimo vienetą (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU).

null
Baigėsi pratybos „Perkūno Griausmas 2018“: Lietuvos ginkluotosios pajėgos geba veikti ir savarankiškai, ir su sąjungininkais
2018-06-15
img

Birželio 15 dieną baigėsi didžiausios Lietuvos istorijoje karinės pratybos „Perkūno Griausmas 2018“. Dvi savaites Lietuvos miestuose ir poligonuose vykusiuose mokymuose iš viso dalyvavo per 9000 karių.

null
Vykstant tarptautinėms pratyboms „Kardo kirtis 2018" Lietuvoje lankėsi JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas
2018-06-14
img

Birželio 12-13 d. Lietuvoje lankėsi JAV sausumos pajėgų Europoje (angl. U. S. Army Europe, USAREUR) vadas generolas leitenantas Christopheris G. Cavoli. Nuo šių metų sausio vidurio USAREUR vadovaujantis JAV generolas Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Čia jis atvyko susipažinti su jo vadovaujamų pajėgų organizuotų tarptautinių pratybų „Saber Strike 2018" (liet. „Kardo kirtis") eiga Lietuvoje.

null
Kazio Veverskio poligone ūžia didžiausias Baltijos šalyse robotas - išminavimo sistema MV-10
2018-06-14
img

Greta kasdienių iškvietimų neutralizuoti įvairiose Lietuvos vietose rastus sprogmenis Sprogmenų neutralizavimo kuopos (SNK) kariai nuo praėjusių metų vykdo ir planinius Kazio Veverskio poligono teritorijos patikros ir sprogmenų neutralizavimo darbus. Šie darbai yra būtini prieš pradedant atnaujinti poligono infrastruktūrą, kadangi čia, kaip ir kituose Lietuvos kariuomenės poligonuose, ilgą laiką šeimininkavusi Sovietų sąjungos kariuomenė paliko įvairaus kalibro artilerijos sviedinių ir kitų karinių sprogmenų. SNK kariai nuo darbų pradžios jau spėjo patikrinti didžiąją dalį numatytos teritorijos ir rado kelias dešimtis standartinių sprogstamųjų užtaisų.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 14 |Pirmyn

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media