Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vilniuje suliepsnojo atminimo laužai

2019-01-12
image
Minint Laisvės gynėjų dieną Vilniuje uždegti atminimo laužai. Kartu su Lietuvos gyventojais prie laužų stojo Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai. Fotogalerija

 

 

1991 m. sausio 13-ąją vykusios sovietų agresijos metu atkurtą Nepriklausomą Lietuvą gynusius žmones pakviesta prisiminti prie Televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos pastato ir Nepriklausomybės aikštėje - prie tuometinės Aukščiausiosios tarybos rūmų. Prie Nepriklausomybės aikštėje karių užkurtų laužų buvo skaitomos ir lemtingąją 1991-ųjų naktį žuvusiųjų pavardės.


1991 m. sausio 13-osios naktį sovietinė kariuomenė, panaudodama ginklus ir sunkiąją karinę techniką, mėgino jėga nuversti teisėtai išrinktą Nepriklausomos Lietuvos vadovybę ir grąžinti valstybę atgal į SSRS sudėtį. Tomis dienomis beginkliai Lietuvos gyventojai stojo ginti Televizijos bokšto, Spaudos rūmų bei Aukščiausiosios Tarybos rūmų. Šiais metais sausio įvykiai minimi jau 28-ąjį kartą, šiai datai skirtuose renginiuose visoje Lietuvoje dalyvauja Lietuvos kariuomenė ir visuomenė.


Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media