Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione karo tarnybą pradėjo per 160 šauktinių

2018-12-06
image

Gruodžio 5 dieną nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje pradeda per 160 šių metų šaukimo karių. Į tarnybos vietas šauktiniai atvyko iš dviejų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių - Alytaus ir Vilniaus, didžioji dalis iš Alytaus apskrities.

 

Dauguma devynių mėnesių tarnybą pradėsiančių jaunuolių yra 18-19 metų amžiaus ir įgiję vidurinį išsilavinimą. Beveik visi tarnybą atlikti užsirašė savanoriškai arba patekę į šaukimo sąrašus pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarka.

Pirmąją atvykimo dieną jaunuoliams buvo išduodamos uniformos ir ekipuotė, kariai supažindinti su teritorija, gyvenamosiomis patalpomis ir vidaus tvarka.

 

Pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai kariai dalyvaus Baziniame kario kurse, kurio metu lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinių statutų, įgis karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos žinių, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis. Tuomet kariai iškilmingai prisieks Lietuvos Respublikai.

 

Po Bazinio kario kurso prasidės karių specialistų rengimo etapas. Kariai bus rengiami pagal paskirstytas pareigas. Likusius šešis kolektyvinio rengimo mėnesius kariai užims kulkosvaidininkų, granatsvaidininkų, ryšininkų , taikliųjų šaulių, žvalgų, minosvaidininkų bei kitas pareigas. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Šauktiniai kariai Birutės ulonų batalione praleis 9 mėnesius po kurių norintieji turės galimybę pasilikti Lietuvos kariuomenėje kaip profesinės karo tarnybos kariai, kiti bus išleisti į parengtojo rezervo gretas.

Parengta pagal LDK Birutės ulonų bataliono informaciją

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media