Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas Latvijoje stebės NATO pratybas „Tvirtas džiazas 2013“

2013-11-05
image

Latvijos kariuomenės Adažių poligone lapkričio 6 dieną rengiamoje NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybų „Tvirtas džiazas 2013" ( angl. Steadfast Jazz 2013) svečių ir žiniasklaidos dienoje kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Andersu Foghu Rasmussenu, Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite, kitais svečiais dalyvaus ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius bei kiti ministerijos ir kariuomenės atstovai.

 

Ministras ir kariuomenės vadas susitiks su pratybose dalyvaujančiais Lietuvos kariais, apžiūrės Adažių poligone išskleistą NATO Jungtinių pajėgų vadavietę, stebės šabų mokymus.

 

Latvijoje, Adažių poligone, kur yra išskleista NATO Jungtinių pajėgų vadavietė ir pratybų valdymo vienas, dalyvauja 10 štabo karininkų ir civilių iš Lietuvos bei dar keli NATO ryšį su Lietuva užtikrinantys kariai.

 

Iš viso pratybose „Tvirtas džiazas 2013" dalyvauja daugiau nei 6 tūkst. dalyvių iš NATO šalių ir šalių partnerių. Lietuvai atstovauja apie 300 karių.

 

Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone Lietuvos kariai užtikrina paramą čia išskleistai NATO greitojo reagavimo pajėgų Specialiųjų operacijų komponento vadavietei. Dar keli Lietuvos štabo karininkai per pratybas yra deleguoti į Norvegijoje įsikūrusį NATO Jungtinį kovinio rengimo centrą. Lauko pratybų dalyje dalyvaujanti Lietuvos karių kuopa, apie 140 karių, tarptautinio vieneto sudėtyje treniruosis Lenkijos kariuomenės Dravsko Pomorskie poligone. Prie jų prisijungs ir Lietuvos kariai, priskirti NATO greitojo reagavimo pajėgų oro atakos grupėms.

 

Pratybose „Steadfast Jazz 2013" bus treniruojamas ir vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas reaguoti į bet kokio pobūdžio grėsmę bet kurioje pasaulio vietoje, taip pat ir dalyvauti koviniuose veiksmuose. Taip pat jose bus įvertintas Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume štabo pasirengimas vadovauti NATO jungtinėms operacijoms 2014 metais.

 

NATO greitojo reagavimo pajėgos - aukštos parengties, daugianacionalinės NATO pajėgos. Jas sudaro valstybių narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką aukštos parengties budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NATO greitojo reagavimo pajėgos gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba.

 

NATO laipsniškai išvedant tarptautines pajėgas iš operacijos Afganistane, NATO greitojo reagavimo pajėgos yra labai svarbios užtikrinant sąveiką tarp NATO šalių karinių pajėgų.

 

Lietuvos kariuomenės atstovas pratyboms Latvijoje:

Vyr. ltn. Ieva GULBINIENĖ

El. p: [email protected]

Mob.: +370 686 00 655

 

Daugiau informacijos apie pratybas: http://www.jfcbs.nato.int/jfcbrunssum/steadfast-jazz-13/overview.aspx

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media