Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pirmą kartą NATO pratybose įvertintos galimybės užtikrinti Lietuvos energetinės infrastruktūros apsaugą

2013-11-08
image

Lapkričio 2-9 d. vienu metu vykusiose NATO karinėse pratybose „Tvirtas džiazas" (angl. „Steadfast Jazz") ir „Baltijos šeimininkas" (angl. „Baltic Host") pirmą kartą išbandyti energetinio saugumo scenarijaus elementai.

 

„Planuodami pratybas rinkome išsamią informaciją apie Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims energetinio saugumo požiūriu kritinę infrastruktūrą, norėdami įvertinti galimas grėsmes jai ir tai, ką ir su kokiais pajėgumais turėtume saugoti galimos krizės atveju", - sakė pratybų scenarijaus kūrime dalyvavęs Lietuvoje veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro atstovas pulkininkas leitenantas Gintaras Smaliukas.

 

„Per pratybas taip pat aiškinomės, kokų pajėgumų Lietuvai ir kitoms NATO šalims dar trūksta ir kokias procedūras reikia tobulinti, kad įvykus krizei - karinei, stichinei, pramoninei ar pan. nelaimei - Lietuvos ir kitų šalių gyventojams būtų užtikrintas nepertraukiamas šilumos, elektros, vandens tiekimas", - teigė ekspertas.

 

Pratybomis siekiama įvertinti infrastruktūros, reikalingos užtikrinti paramą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms ir jas aprūpinant energijos išteklias, vystymo perspektyvos.

 

Taip pat pratybose ieškoma priemonių, kurios padėtų išvengti arba sumažinti su energetinių išteklių tiekimu susijusių galimų incidentų, tokių kaip jūra gabenamos naftos išsiliejimas ir pan., neigiamą poveikį aplinkai.

 

Lapkričio 2-9 d. Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančiose NATO pratybose „Tvirtas džiazas 2013", kuriose buvo vertinamas kitąmet budėsiančio NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Response Force, NRF) kontingento pasirengimas reaguoti į įvairias krizes. Pratybose NATO greitojo reagavimo pajėgos taip pat treniravosi vykdyti ir kolektyvinės gynybos užduotis.

 

Kompleksinėse pratybose, kurias sudarė kovos veiksmų treniruotės ir štabų mokymai, kartu su sąjungininkais dalyvavo ir apie 300 Lietuvos karių, dislokuotų Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Norvegijoje.

 

Pirmą kartą su ypatingai didelės apimties NATO pratybomis buvo sujungtos ir Baltijos šalyse kasmet rengiamos priimančiųjų šalių pratybos „Baltijos šeimininkas 2013" . Jų metu Baltijos šalių karinių ir civilinių institucijų atstovai tobulino tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su kitomis NATO institucijomis teikiant priimančiųjų šalių paramą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms galimos krizės atveju.

 

Nuo 2012 metų Lietuvoje veikiantis NATO energetinio saugumo kompetencijos centras, įkurtas žinioms karinio energetinio efektyvumo ir saugumo srityje kaupti ir gilinti. Be Lietuvos, centro steigėjos yra dar penkios NATO šalys: Estija, Italija, Latvija, Prancūzija ir Turkija. Centrui vadovauja Lietuvos atstovas pulkininkas Romualdas Petkevičius.

 

Nuotr. aut. - Ieva Budzeikaitė (KAM)

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media