Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybas „Steadfast Jazz 2013“ Latvijoje lankė NATO ir Baltijos valstybių vadovai

2013-11-07
image

Latvijos kariuomenės Adažių poligone lapkričio 6 dieną organizuotoje NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybų „Steadfast Jazz 2013" svečių ir žiniasklaidos dienoje kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Andersu Foghu Rasmussenu, Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite bei kitais svečiais, dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius.

 

„Pratybos „Seadfast Jazz 2013" ir Baltijos šalių pratybos „Baltijos šeimininkas 2013" papildė viena kitą, tai signalas mums, kad išlaikome gerą bendradarbiavimą NATO viduje. Matome, kaip operatyviai galime generuoti pajėgas, įgyvendinti bendrus sprendimus, planavimą, veiksmus ir duoti atsaką į galimas grėsmes. Šios pratybos planuotos seniai ir skirtos atlikti NATO kolektyvinės gynybos užduotis," - teigė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Lietuvos Respublikos Prezidentė kartu su ministru bei kariuomenės vadu ir žiniasklaidos atstovais stebėjo pratybų „Steadfast Jazz 2013" pristatymą. Jo metu svečiai buvo supažindinti su pratybų užduotimis ir tikslu, organizacine struktūra bei pratybų scenarijumi. Pratybas lankantys vadovai susitiko su jose dalyvaujančiais Lietuvos kariais, apžiūrėjo Adažių poligone išskleistą NATO Jungtinių pajėgų vadavietę bei stebėjo šabų mokymuose vykdomą operacijų planavimą.

 

„Tokio mąsto NATO dėmesys mūsų regionui suteikia Aljanso narių kariams žinias apie Baltijos šalis, jose esančią infrastruktūrą ir esamą situaciją. Taip jie geriau pažįsta mus, o Lietuvos kariuomenės kariai gali dirbti kartu su patyrusiais sąjungininkų karais, keistis patirtimi ir gerinti sąveiką Aljanse. Matau, kad Lietuva yra saugi ir NATO ginama," - po pratybų pristatymo teigė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius.

 

Latvijoje, Adažių poligone, kur yra išskleista NATO Jungtinių pajėgų vadavietė ir pratybų valdymo vienetas, dalyvauja 10 štabo karininkų ir civilių iš Lietuvos bei dar keli NATO ryšį su Lietuva užtikrinantys kariai.

 

Iš viso pratybose „Steadfast Jazz 2013" dalyvauja daugiau nei 6 000 dalyvių iš NATO šalių ir šalių partnerių. Lietuvai atstovauja apie 300 karių.

 

Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone Lietuvos kariai užtikrina paramą čia išskleistai NATO greitojo reagavimo pajėgų Specialiųjų operacijų komponento vadavietei. Dar keli Lietuvos štabo karininkai per pratybas yra deleguoti į Norvegijoje įsikūrusį NATO Jungtinį kovinio rengimo centrą. Lauko pratybų dalyje dalyvaujanti Lietuvos karių kuopa (apie 140 karių) tarptautinio vieneto sudėtyje treniruosis Lenkijos kariuomenės Dravsko Pomorskie poligone. Prie jų prisijungs ir Lietuvos kariai, priskirti NATO greitojo reagavimo pajėgų oro atakos grupėms.

 

Pratybose „Steadfast Jazz 2013" bus treniruojamas ir vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas reaguoti į bet kokio pobūdžio grėsmę bet kurioje pasaulio vietoje, taip pat ir dalyvauti koviniuose veiksmuose. Jose taip pat bus įvertintas Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume štabo pasirengimas vadovauti NATO jungtinėms operacijoms 2014 metais.

 

NATO greitojo reagavimo pajėgos - aukštos parengties, daugianacionalinės NATO pajėgos. Jas sudaro valstybių narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie, būdami aukštos parengties, tam tikrą laiką budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NATO greitojo reagavimo pajėgos gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba.

 

NATO laipsniškai išvedant tarptautines pajėgas iš operacijos Afganistane, NATO greitojo reagavimo pajėgos yra labai svarbios užtikrinant sąveiką tarp NATO šalių karinių pajėgų.

 

Daugiau svečių ir žiniasklaidos dienos nuotraukų - Flickr nuotraukų galerija

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media