Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybos „Steadfast Jazz-2013“ – stebėtojo nuomonė

2013-11-06
image

Mjr. Mindaugas Petkevičius, LDK Algirdo mechanizuoto pėstininkų bataliono vadas, lapkričio 4 dieną atvykęs į Dravsko poligoną Lenkijoje, kur vyksta NATO pratybos „Steadfast Jazz 2013", mokymuose dalyvauja kaip stebėtojas. Bataliono vadas akcentavo vieną iš savo apsilankymo šiose pratybose tikslų - stebėti ir palaikyti šiose pratybose dalyvaujančios II mechanizuotosios kuopos vadą vyr. ltn. Egidijų Čiuladą.

 

„Pirmadienį, Algirdo bataliono kuopai gavus Tarptautinio bataliono vado įsakymą žygiui, prisijungiau prie savo karių, dalyvavau žygyje su tikslu užimti savo atsakomybės rajoną, kuris buvo įvykdytas be priekaištų. Džiaugiuosi puikia savo karių koordinacija su priskirtu Rumunijos karių būriu. Tai buvo pirmasis netipinis iššukis lietuvių kuopos vadui - koordinuoti tarpusavio veiksmus su padalinio sudėtyje veikiančiu NATO sąjungininku vienetu" - sakė mjr. M. Petkevičius.

 

Laukimo rajone kuopa atsidūrė vėlai vakare, čia karių laukė kitas išbandymas užimti savo gynybines pozicijas nakties metu. Kuopos vadui vyr. ltn. E. Čiuladai dar teko suderinti tarpusavio veiksmus su savo būrių vadais, išžvalgyti detalias pozicijas ir šaudymo sektorius. Toje pačioje vietovėje, priekyje lietuvių mechanizuotų pėstininkų kuopos veikė amerikiečių žvalgai ir inžinieriai.

 

„Gretimų padalinių vadai - anglakalbiai, su jais mūsų kuopos vadovybė radijo ryšiu suderino veiksmus. Tai dar vienas puikaus bendradarbiavimo pavyzdys pratybose „Steadfast Jazz 2013", - sakė bataliono vadas.

 

Naktis naujai užimtose gynybos pozicijose buvo praleista vykdant rutinines užduotis, beveik be miego. Iki ankstyvo ryto kuopos vadas dar spėjo išžvalgyti savo rezervines pozicijas ir buvo pasirengęs galimam menamo priešo atpuoliui. Kuopos uždavinys mūšyje buvo įvykdytas - per nurodytą laikotarpį buvo vykdomi kovos veiksmai ir, gavus įsakymą, atsitraukta per estų bei ukrainiečių toliau ginamas pozicijas.

 

„Mano nuomone, šios tarptautinės pratybos yra puiki galimybė įvairių NATO šalių kariams susitikti tokio plataus mąsto mokymuose, pasitikrinti bendrus tarpusavio koordinavimo ir bendradarbiavimo veiksmus. Šios pratybos yra būtent tai, ką mūsų šalims gali pasiūlyti Aljansas, kad mes sugebėtume kartu veikti realaus NATO greitojo reagavimo pajėgų panaudojimo atveju. Čia mes susitinkame, testuojame, deriname savo procedūras ir vieni iš kitų mokomės. Ir čia aš matau didžiausią pratybų „Steadfast Jazz 2013" privalumą. Kuopa dalyvauja pratybose, kurių metu gali pasitikrinti, ką dar reikia tobulinti," - sakė mjr. M. Petkevičius.

 

„Buvau užsukęs pas tarptautinio bataliono vadą plk. ltn. Pavelą Skuzą, iš jo girdėjau tiktai gerus atsiliepimus apie lietuvių karius. Anot vado, kariai labai gerai pasirengę taktiniame lygmenyje, o kuopos vadas puikiai supranta ir vykdo įsakymus tarptautinėje aplinkoje. Kaip bataliono vadas aš esu patenkintas, kadangi padalinys ir jo vadai yra vertinami gerai," - apie savo karius kalbėjo bataliono vadas.

 

Lapkričio 2-9-ą dienomis Latvijos ir Lenkijos teritorijoje NATO, kartu su šalimis partnerėmis, vykdo pratybas „Steadfast Jazz 2013. Šios pratybos užbaigs seriją dinamiškų ir daug pasirengimo reikalaujančių NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Response Force - NRF) pratybų, kuriose ruošiami bei tikrinami kariai ir vadai. NATO greitojo reagavimo pajėgas sudaro iki 13 000 karių, kurie be išankstinio įspėjimo gali būti dislokuoti bet kurioje pasaulio vietoje, įvairaus pobūdžio situacijose, vykdyti plataus spektro misijas - nuo humanitarinės pagalbos iki kovinių operacijų.

 

Pratybų „Steadfast Jazz 2013" tikslas yra aukštos parengties, technologiškai pažangių daugianacionalinių greitojo reagavimo pajėgų parengimas ir patikrinimas.

 

NATO pasirengimas dalyvauti operacijose visame pasaulyje aiškiai parodo 28 valstybių sąjungininkių vienybę ir ryžtą siekti kolektyvinės gynybos, taikos ir saugumo pasaulyje.

 

Tokios pratybos taip pat suteikia mums galimybę ir toliau plėtoti bei tobulinti naujus pajėgumus, taikyti modernias technologijas, semtis patirties iš ankstesnių operacijų ir išbandyti naują taktiką. Tai yra puiki mokymosi bei treniravimosi galimybė.

 

NATO Spaudos ir informacijos centras, Lenkija, Dravsko poligonas

Eil. Viliaus Džiavečkos informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media