Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

NATO ryšių pratybos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione

2014-07-18
image

Liepos 14–18 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione vyko 3-iojo NATO Ryšių bataliono Perdislokuojamųjų ryšių ir informacinių sistemų modulių (toliau – PRISM) pratybos. Šių pratybų tikslas – tobulinti ryšių vieneto personalo gebėjimus greitai persidislokuoti Aljanso teritorijoje ir užtikrinti NATO vadavietės ir padalinių, veikiančių operacijos rajone, ryšį.

 

Pratybose dalyvavo penkiolika Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione dislokuoto 3-iojo NATO Ryšių bataliono PRISM-D ir trisdešimt Vengrijoje Sėkešfehėrvaro (vengr. Székesfehérvár) mieste dislokuoto PRISM-E karių.

 

Gedimino štabo batalione pratybų metu lankėsi Lietuvos karinę ir civilinę infrastruktūrą vertinantys NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Briunsiume integravimo ekspertai, jie taip pat vertino PRISM-E modulio pasirengimo vykdyti užduotis procesą.


PRISM-D yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris nuolat yra priskirtas prie NATO pajėgų vieno iš trijų ryšių batalionų: 1-asis batalionas yra dislokuotas Vokietijoje, 2-asis – Italijoje, 3-iasis – Lenkijoje. Kiekvienas batalionas sudarytas iš perdislokuojamųjų modulių (PRISM).


Pagrindinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono struktūroje esančio Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio uždavinys – teikti mobiliąją vadovavimo ir valdymo proceso paramą ryšių ir informacinėmis sistemomis NATO laikinosioms arba perdislokuojamoms vadavietėms, taip pat sujungti Lietuvos karinių vienetų ryšių ir informacines sistemas su NATO partnerių ryšių ir informacinėmis sistemomis tarptautinių operacijų metu.

 

Pagrindinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono uždavinys – būti pasirengus užtikrinti strateginio ir operacinio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.


 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media