Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai klausėsi paskaitos „Istorija informacinio karo taikiklyje“

2014-10-03
image

Spalio 3 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione (toliau - Gedimino štabo batalionas) svečiavosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų instituto Karo istorijos centro vyriausiasis mokslo darbuotojas profesorius daktaras Valdas Rakutis. Gausiai susirinkusiems Gedimino štabo bataliono ir KASP 8-osios rinktinės kariams prof. dr. V. Rakutis skaitė pranešimą tema „Istorija informacinio karo taikiklyje".

 

Prelegentas apžvelgė, kaip istorijos tėkmėje vystėsi ir kokie veiksniai turėjo įtakos formuojantis dabartinės Rusijos geopolitinei ir visuomenės nuostatoms, pasaulėjautai, taip pat atskleidė paraleles tarp dabartinės Rusijos santykių su kaimyninėmis valstybėmis ir istorijos raidos; vaizdžiai išdėstė, kokie subtilūs propagandiniai metodai yra naudojami, siekiant agresyviai skleisti tendencingą ir klaidinančią informaciją mažai istorija besidomintiems žmonėms.

 

Užbaigdamas paskaitą prof. dr. V. Rakutis pažymėjo, jog karo istorikų paskirtis - padėti visuomenei įžvelgti ir atpažinti sąsajas tarp skirtinguose istorijos laikotarpiuose besikartojančių bei dabartyje vykstančių įvykių. Galiausiai pranešėjas išreiškė viltį, kad kaimynai rytuose atsitokės ir bendra kaimynių raida pasuks taikiu, o ne konfrontacijų keliu.

 

Bataliono vadas plk. ltn. Darius Adomaitis padėkojo svečiui už įdomią ir informatyvią  paskaitą bei išreiškė viltį, kad profesoriaus žodžiai suteikė kariams peno apmąstymams, vertinant šių dienų informacinę erdvę.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media