Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Krašto apsaugos diena Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione

2014-10-09
image

Spalio 9 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione vyko Krašto apsaugos diena, skirta supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius su Lietuvos kariuomene iš arčiau.

 

Moksleiviai iš Vilniaus miesto, rajono ir Šalčininkų mokyklų pirmiausia išklausė paskaitą apie Lietuvos kariuomenę, Gedimino štabo batalioną ir, svarbiausia - daug sužinojo apie galimybes ir būdus tarnauti Lietuvos kariuomenėje - kaip tapti kariu savanoriu, profesinės karo tarnybos, aktyviojo rezervo kariu ir pan.

 

Renginio metu Gedimino štabo bataliono kariai supažindino moksleivius su radijo ryšio ir laidinio ryšio modulio transporto priemonėmis, įvairia ryšių įranga ir priemonėmis; pademonstravo Garbės sargybos kario paradinę ir kasdienę uniformas, iškilmingose rikiuotėse naudojamus ginklus, taip pat supažindino su XIV amžiaus atkurta autentiška elitinio kario apranga ir ekipuote bei jų detalėmis: drabužiais, skydais, šarvais, ietimis, peiliais, durklais ir kt.

 

Supažindinti svečius su savo tarnybos specifika ir savo ginkluote, be štabo bataliono karių, buvo pasirengę ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės ir Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

   

Bataliono rikiuotės aikštėje mokiniai pasimokė pagrindinių rikiuotės elementų: žygiuoti, atlikti sukinius, prisistatyti išėjus iš rikiuotės, o aštuoni geriausiai pasirodžiusieji moksleiviai gavo neeilinę dovaną - teisę atlikti tikrą salvę krašto apsaugos dienos proga.

 

Spalio 7 dieną yra minima Krašto apsaugos diena, todėl ta proga spalio 8-10 dienomis renginiai buvo organizuojami visose Lietuvos kariuomenės įgulose, aštuoniuose kariniuose daliniuose. Šių renginių tikslas -  supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius su kariuomene, galimais karo tarnybos būdais, skatinti patriotiškumą, stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis. Į aštuonis karinius dalinius buvo pakviesti aktyviausiai su kariuomene bendradarbiaujančių mokyklų mokiniai.

 

Pagrindinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio ir operacinio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media