Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje atidarymo ceremonijoje Lietuvos valstybės vėliavą neš Garbės sargybos kuopos karys

2016-07-08
image

Liepos 8 d. oficialios NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje (Lenkija) atidarymo ceremonijos metu Lietuvos valstybės vėliavą neš ir šalies kariuomenę reprezentuos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos karys viršila Laimutis Vilimas. Lietuvą atstovausiantis karys kariuomenėje tarnauja jau 20 metų, yra dalyvavęs keliose tarptautinėse operacijose, už tarnybą yra apdovanotas NATO ir Lietuvos medaliais.

 

Karys tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 1996 m., atlikdamas nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Per 20 tarnybos metų vrš. L. Vilimas tarnavo Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione, ėjo šaulio, paramediko, skyriaus vado, būrio vado pavaduotojo pareigas. Šiuo metu vrš. L. Vilimas vykdo Garbės sargybos kuopos kuopininko pareigas, jam pavaldūs daugiau nei 200 kuopoje tarnaujančių kareivių ir puskarininkių.

 

Viršila per savo tarnybos metus dalyvavo dviejose tarptautinėse operacijose Irake ir Afganistane. Karys 2005 m. kartu su Lietuvos kariuomenės LITCON-5 būriu dalyvavo JAV vadovaujamos koalicijos pajėgų operacijoje „Iraqi Freedom“ (liet. „Irako Laisvė“). Vėliau karys pusmetį dalyvavo NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) operacijoje, tarnybą atliko Lietuvos kariuomenės Nacionaliniame paramos elemente (NPE-4) Čagčarane.

 

Lietuvos karys vrš. L. Vilimas yra apdovanotas NATO ir Lietuvos medaliais už dalyvavimą tarptautinėse operacijose, NATO generalinio sekretoriaus padėkos raštu ir Lietuvos kariuomenės medaliu už pavyzdingą tarnybą, taip pat kitais Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų padėkos raštais.

 

Vrš. L. Vilimas, tarnaudamas Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopoje, nuolat dalyvauja valstybiniuose ir kariniuose ceremonialuose, paraduose Lietuvoje ir už jos ribų, pasitinka aukšto rango Lietuvos Respublikos svečius, dalyvauja kituose protokoliniuose renginiuose. Karys taip pat prisidėjo prie XIV a. kario ginkluotės ir aprangos atkūrimo projekto 2006 metais.

 

NATO viršūnių susitikime Varšuvoje liepos 8–9 d. dalyvaus valstybių ir vyriausybių vadovai, užsienio reikalų ministrai ir gynybos ministrai iš 28 NATO sąjungininkų ir partnerių šalių.

Lietuvos kariuomenės ir asmeninio archyvo nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media