Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Perdislokuojamojo ryšio ir informacinių sistemų modulio kariai išlydėti į NATO operaciją Afganistane

2017-08-18
image

2017 m. rugpjūčio 18 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione išlydėti į NATO vykdomą tarptautinę operaciją „Tvirta parama" išvykstantys kariai. Aštuoni trečiajam NATO ryšių batalionui priskirto Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (toliau - PRISM) kariai keturių - šešių mėnesių tarnybai vyksta į Afganistano Islamo Respubliką. Karių užduotis - operacijoje dalyvaujantiems vienetams užtikrinti ryšių ir informacinių sistemų paramos teikimą.

Bataliono vadas majoras Saulius Juškevičius kariams linkėjo kuo geriausios kloties tarnyboje, tinkamai atstovauti savo šaliai ir kiekvienam išvykstančiam kariui įteikė gintarais inkrustuotus suvenyrus.

Tarptautinė operacija Afganistane „Tvirta parama" pradėta 2015 m. sausio 1 d. Ši operacija - tai Tarptautinių saugumo paramos pajėgų misijos tąsa. Jos pagrindinis tikslas - mokyti, patarti ir remti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas.

Per pastaruosius keletą metų panašios sudėties PRISM karių grupė į tarptautines operacijas Afganistane vyksta jau trečią kartą, taip pat tris rotacijas PRISM kariai yra tarnavę NATO oro erdvės gynybos misijoje „Aktyvi užtvara" Turkijoje ir kartą - NATO taikos palaikymo pajėgų misijoje (KFOR) Kosove.

 

 

PRISM yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris yra nuolat priskirtas prie NATO pajėgų.

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media