Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione vyko atvirų durų diena

2017-06-01
image

Gegužės 30 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione į atvirų durų dienos renginį, skirtą Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti, kartu su mokytojais, auklėtojais ir tėvais atvyko per 700 mokinių iš įvairių Vilniaus miesto ir rajono, Molėtų ir Trakų ugdymo įstaigų.

 

Gedimino štabo bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės, Specialiųjų operacijų pajėgų ir Karo policijos kariai svečius supažindino su kariuomene ir tarnybos specifika.

Renginio metu buvo demonstruojama Lietuvos kariuomenės ginkluotė, technika, ryšių įranga ir technika. Svečiai susipažino su kario ekipuote, maskuote, Lietuvos kariuomenėje naudojamu ginklu M14, norintieji turėjo galimybę susirungti estafetėse. Garbės sargybos kuopos kariai demonstravo parodomąją programą, žvalgai, panaudodami įspūdingus garso, ugnies ir dūmų efektus, atliko pasalą priešo transporto priemonei.

 

Bataliono svečiai susipažino ne tik su šiuolaikine kariuomene, bet ir pamatė, kaip atrodė elitinis XIV amžiaus karys. Buvo demonstruojama jo apranga, ginklai, skydai, šarvai, šalmai ir visos kitos atkurtos autentiškos aprangos detalės.

Atvirų durų dienos šventėje dalyvavo ir su Lietuvos kariuomene bendradarbiaujantys Vidaus reikalų ministerijos padaliniai: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas bei Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Koordinuotas ir planingas Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su Vidaus reikalų ministerijos institucijomis vyksta pagal šių institucijų vadovų ir Lietuvos kariuomenės vado kasmet pasirašomus bendradarbiavimo priemonių planus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos III komandos atstovai pristatė savo techniką, ekipuotę.


Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai pristatė ne tik turimus ginklus, ekipuotę, bet ir įvairias savo atsakingoje tarnyboje naudojamas priemones. Kinologai pademonstravo pagrindines šunų komandas, naudojamas tarnybos metu sulaikant pažeidėjus.

„Esame jums be galo dėkingi už puikų renginį. Vaikams labai patiko, jie grįžo pilni įspūdžių ir geros nuotaikos,"- tokias nuoširdžias padėkas kariams gausiai skyrė šventės svečiai.

 

Pranešimo autorė - kpt. Asta Žalalytė, Gedimino štabo bataliono S5 civilių ir karių bendradarbiavimo vyresn. karininkė, tel. Nr.(8 5) 278 5107, el. p. [email protected]. Nuotraukų autorius - vyr. eil. Julius Šimkūnas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media