Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Aktualijos

Klaipėdos įgulos kariai žengė į antrąjį Valstybės atkūrimo šimtmetį
2018-02-16
img

Karinių jūrų pajėgų kariai kartu su kitų Klaipėdoje dislokuotų dalinių - Sausumos pajėgų Motorizuotos brigados „Žemaitija", Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono ir KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės kariais, o taip pat Lietuvos Šaulių sąjungos Vakarų (jūros) 3-osios rinktinės šauliais, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, teritorinės muitinės ir policijos pareigūnais dalyvavo šventose mišiose už Lietuvos Valstybę Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje.

null
Iškilmingos rikiuotės metu Karinės jūrų pajėgos paminėjo Valstybės atkūrimo šimtmetį
2018-02-15
img

2018 m. vasario 15 d. Karo laivų flotilėje vyko iškilminga rikiuotė, skirta paminėti Valstybės atkūrimo šimtmetį. Karinių jūrų pajėgų (KJP) vadas jūrų kpt. pasveikino KJP karius ir palinkėjo išlaikyti valstybingumą bei priminė laisvės svarbą. Šia proga įteikti aukštesni laipsniai, apdovanojimai ir paskatinimai jūrininkams bei jūreiviams.

null
Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras koordinavo lediniame vandenyje atsidūrusių žvejų paiešką
2018-02-14
img

Vasario 13 d. 23.40 val. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras  iš Bendrojo pagalbos centro (Tel. 112) gavęs pranešimą,  kad Kuršių mariose prie Nidos, apie 400-500 m nuo jachtklubo,  du žvejai nuo ledo įkrito į vandenį,   pradėjo jų paieškos ir gelbėjimo operaciją.  Į pagalbą pasitelkti Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) laivas.  Pakilimui buvo rengiamas ir Lietuvos kariuomenės  Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

null
Į atsargą išlydėta trečioji Karinių jūrų pajėgų Apsaugos kuopos laida
2018-02-14
img

,,Su Jumis dirbti buvo lengva. Esate pavyzdys būsimoms kartoms!" - apie vasario 14 d. Karinių jūrų pajėgų Logistikos tarnybos Apsaugos kuopoje išleistiems į atsargą devynių mėnesių nuolatinę pradinę privalomąją karo tarnybą atlikusiems kariams teigė kuopos vadas kpt. ltn. Marius Sušinskis. Jaunuolių veiduose pastebimas tiek džiaugsmas, tiek rūpestis paliekant jau įprastą režimą ir tarnybos metu įgytus draugus. Tiesa, kariuomenės palikti dauguma karių nežada - daugiau nei pusė jų pareiškė norą tęsti karjerą profesinėje karo tarnyboje.

null
Karinių jūrų pajėgų štabe vyko ALAG karių artimųjų susitikimas
2018-02-09
img

,,Mes puikiai suvokiame ir palaikome jų pasirinkimą būti kariais su visais įsipareigojimais ir rizika“ – teigė tarptautinėje operacijoje ATALANTA dalyvaujančių karių artimieji, Naujuosius metus šįkart sutikę be brangiausių žmonių. Karių šeimos narius ir artimuosius vasario 7 d. pakvietė Karinių jūrų pajėgų vadas.

null
Pasiklydusi motorinė valtis palydėta iki uosto
2018-02-09
img

Vasario 8 d. po 19 val. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo pranešimą iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, kad jūroje, apie 4 jūrmylės nuo kranto (apie 7 km), pasiklydo motorinė valtis su dviem žvejais. Jūroje valtis suko ratus ir niekaip nerado kelio į uostą.

null
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininko pavaduotojas: ,,Jūra neatleidžia žmogiškųjų klaidų ir abejingumo“
2018-02-08
img

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) koordinuoja gelbėjimo darbus visus metus. Gelbėti išties yra ką: tiek pavienius asmenis, tiek grupes, plaukiančias žvejoti, tiek pačią jūrą nuo išsiliejusių teršalų. 2017 metais įvyko 17 paieškos ir gelbėjimo operacijų, iš viso išgelbėti 62 žmonės: 52 Kuršių mariose ir 10 jūroje. Apie operacijas ir pačių gelbėjamųjų asmenų atsakomybę pasakoja Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininko pavaduotojas Igor Kuzmenko. 

null
KJP Mokymo centre vyko Laivo artilerinės ginkluotės operatoriaus kursas
2018-02-02
img

Sausio 22 d. – vasario 2 d. Karinių jūrų pajėgų (KJP) Mokymo centre vyko Laivo artilerinės ginkluotės operatoriaus kursas. Šiame kurse dalyvavo ir sėkmingai juos baigė 6 kariai, tarnaujantys KJP laivuose, kurių pareigos susijusios su KJP laivų ginkluote.

null
Klaipėdos įgulos kariai dalyvavo Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinių minėjime
2018-01-15
img

Sausio 15 d. Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos kariai kartu su Klaipėdos miesto vadovybe ir visuomenės atstovais minėjo 95-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines.

null
Aktyviai ieškomas į Nidą išskridęs ir dingęs parasparnio pilotas
2018-01-12
img

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras sausio 11-ąją apie 20.57 val. gavo informaciją, kad 11 val. į Nidą iš Vilniaus išskrido du parasparniai. Iki Nidos likus penkiems kilometrams apie 15.40 val. pilotai atsiskyrė. Vienas jų sėkmingai nusileido sutartoje vietoje, o kitas - dingo. Išsiaiškinta, kad paskutinis apie ryšys su pilotu vyko apie 19.00 val. vakare.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 90 91 92 |Pirmyn

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media