Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių jūrų pajėgų vadas dalyvavo tarptautiniame karinių jūrų pajėgų vadų simpoziume

2018-09-21
image

Rugsėjo 17–21 d. Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Arūnas Mockus dalyvavo 23-iame tarptautiniame karinių jūrų pajėgų vadų (angl. International Sea Power Symposium), kuris vyko JAV Karo laivyno koledže (Niuportas). Simpoziumo tikslas yra suteikti galimybę įvairių pasaulio valstybių karinių jūrų pajėgų vadams aptarti klausimus, susijusius su iššūkiais saugumui jūros plotmėje ir kartu ieškoti sprendimų, būtinų bendradarbiavimo tarp karinių jūrų pajėgų tobulinimui.


Į 23-iojo karinių jūrų pajėgų vadų simpoziumo darbotvarkę yra įtraukti klausimai susiję su regioninių karo laivynų bendradarbiavimu, naujomis jūros saugumo strategijomis, karo laivynų vaidmeniu, apsaugojant judėjimo jūros kelias saugumą ir laisvę. Taip pat vyks pristatymas ir diskusijos, kurių temos bus susijusios su jūros stebėjimu ir apsikeitimu stebėjimo informacija, tarptautine jūros teise. Tarp renginio garbės svečių – JAV Karo laivyno sekretorius Ričardas V. Spenseris (angl. Richard V. Spencer), į konferencijos dalyvius kreipsis JAV gynybos sekretorius Džeimsas N. Matisas ( angl. James N. Mattis).


Taip pat simpoziumo metu, rugsėjo 20 d., įvyko Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vado darbinis susitikimas su JAV Karo laivyno Europoje ir Afrikoje vadu admirolu Džeimsu Fogo (angl. James Foggo) dėl bendradarbiavimo aktualijų bei ateities planų aptarimo. Susitikimo metu admirolas padėkojo už aktyvų Lietuvos vaidmenį užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione, buvo pažymėtas ir JAV įsipareigojimas saugumui šiame regione. Ypač didelis dėmesys skirtas BALTOPS pratyboms, kurių pradinė fazė ir jūrinio desanto išsilaipinimo mokymai vyko Lietuvoje. Buvo dar kartą padėkota už ypatingą Lietuvos indėlį, organizuojant minėtas pratybas. Admirolas pabrėžė, kad Lietuvos priešmininės kovos jūroje pajėgumai yra svarbus indėlis į NATO ir būtinas elementas priimančiosios šalies paramai užtikrinti bei, naudodamasis proga, pasveikino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadą ir visą Lietuvą su šiais metais minimu Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiu.


Plačiau apie karinių jūrų pajėgų vadų simpoziumą:
https://usnwc.edu/News-and-Events/Events/23rd-International-Seapower-Symposium


Plačiau apie vykusias BALTOPS pratybas:
http://www.c6f.navy.mil/forces-efforts/baltops


Pranešimą parengė KJP vado adjutantas vyr. lvn. Michailas Karpuzovas


Vyr. lvn. Michailo Karpuzovo nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 facebooktwitterinstagram youtube 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media