Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kretingos ir Klaipėdos moksleiviai turėjo galimybę plaukti karo laivu

2018-10-09
image

Spalio 9 d. Karinės jūrų pajėgos organizavo Krašto apsaugos dienos renginį skirtą mokiniams iš  Vydūno, H. Zudermano ir Vydmantų gimnazijų. Gimnazistai lankėsi KJP štabe, kuriame Karo prievolės tarnybos specialistės pristatė tarnybos kariuomenėje galimybes, taip pat teoriškai susipažino su Karinių jūrų pajėgų istorija, veikla ir uždaviniais. Teisingai į klausimus atsakę gimnazistai neliko be dovanų.


Įgiję teorinių žinių, moksleiviai turėjo unikalią plaukti kariniu laivu ,,Skalvis“ (M53). Tai – labiausiai lauktas Krašto dienos užsiėmimas. Moksleiviai atidžiai stebėjo laivo atsišvartavimą, įgulai uždavė nemažai klausimų apie Karinių jūrų pajėgų ginkluotę, išminavimo operacijas bei jūrininko kasdienybę.


Nuplaukę į Karo laivų flotilę, gimnazistai apsilankė priešmininiuose ir patruliniuose laivuose, sužinojo jų skirtumus, uždavinius, taip pat išbandė rišti jūrinius mazgus. Po užsiėmimų Karinių jūrų pajėgų valgyklos darbuotojai pavaišino gimnazistus skaniais pietumis. Visiems moksleiviams įteikti diplomai.


Krašto apsaugos diena paskelbta siekiant sustiprinti kariuomenės ir visuomenės ryšį. Šią dieną siekiama supažindinti jaunuolius su Lietuvos kariuomene ir kario profesija, informuoti apie valstybės gynybą ir savo pilietines pareigas bei prievoles Tėvynei.


Pirmą kartą Krašto apsaugos diena paskelbta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione. Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena tapo tradiciniu renginiu, kurio metu įvairūs Lietuvos kariuomenės daliniai stiprina bendradarbiavimą, supažindina moksleivius su kariuomene, nuolatine privalomąja karo tarnyba ir pajėgų specifika.


KJP informacija

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media