Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Visuomenei atsivėrė karo laivai ir Klaipėdos įgulos kariniai daliniai

2019-05-04
image

Gegužės 4 dieną Klaipėdos įgulos kariniai daliniai visuomenei pristatė savo ginkluotę ir techniką, užsienio karo laivai priėmė lankytojus Kruizinių ir karo laivų terminale. Šia švente pradėti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos paminėjimui skirti renginiai Lietuvoje.


Vidurdienį šventės vietoje iškilmingai prisiekė Karinių jūrų pajėgų Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai, po ceremonijos šventę koncertu atidarė Karinių jūrų pajėgų orkestras.


Renginyje dalyvavo ir savo ginkluotę pademonstravo Mechanizuotosios pėstininkų brigada „Žemaitija", Klaipėdoje dislokuoto Butigeidžio dragūnų bataliono kariai, Krašto apsaugos savanorių pajėgos, NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje, taip pat Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda. Lankytojus kvietė ir Karo prievolės komplektavimo tarnybos specialistai, kurie visus besidominčius supažindino su Lietuvos kariuomene ir tarnybos galimybėmis. Savo naują amuniciją ir ginkluotę demonstravo Lietuvos šaulių sąjungos Jūros šaulių 3-osios rinktinės šauliai. Klaipėdos įgulos karininkų ramovės atstovai vaikams organizavo piešinių konkursą, jų tėvialiams edukacinę viktoriną "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę".


Lankytojų laukė ir parodomosios programos Danės upėje - Specialiųjų operacijų pajėgų valties praplaukimas ir tarptautinės Vikingų valčių lenktynės, kuriose dalyvavo užsienio karo laivų įgulų komandos. Lenktynes laimėjo Klaipėdos įgulos dragūnų bataliono komanda.


Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo tradicija susijusi su tarpukariu gyvavusia Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo diena. Kelių karių ir visuomeninių organizacijų atstovų iniciatyva pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 metais, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę šiai dienai paminėti skirti renginiai kasmet vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose. Pagrindinis Partizanų pagerbimo, Kariuomenės ir visuomenės dienai skirtas renginys šiais metais vyks gegužės 18 dieną Tauragėje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media