Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Oro gynybos batalione buvo paminėta Šv. Barboros diena

2013-12-05
image

Š. m. gruodžio 4 d., Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalione (OGB) buvo paminėta oro gynybininkų o drauge ir visų karių kurie savo tarnyboje susiduria su sprogmenimis globėjos Šv. Barboros, diena.

 

Kuriant ir puoselėjant bataliono tradicijas, ši diena švenčiama jau ketvirtą kartą. Tai diena, kurios metu yra išrenkami geriausi oro gynybininkai, instruktorius, būrio vadas ir oro gynybos būrys.

 

Geriausieji oro gynybininkai renkami pagal 3 kategorijas - eilinio, puskarininkio ir karininko. Kandidatūros paprastai būna pateikiamos iš anksto, o nugalėtojai skelbiami tik renginio dieną.


Nugalėtojus skelbia bataliono vadas, jiems įteikdamas specialiai paruoštus pereinamuosius prizus. Laureatams, yra įteikiamos simbolinės patrankos L-70 dalys ir diplomai, liudijantys, kad tai jie geriausi šių metų oro gynybininkai. Siekiant motyvuoti karius, bataliono štabas renka ir geriausią bataliono instruktorių, būrio vadą bei bataliono būrį. Juos renka speciali komisija, vertindama visų metų bėgyje surinktus balus už kovinį rengimą, šaudymą, fizinį pasirengimą bei kitus kriterijus. Nugalėtojai taip yra apdovanojami specialiais prizais.


Šiais metai geriausiais oro gynybininkais tapo: vyr. ltn. Vytautas Kukelka, vyr. eil. Rinaldas Petravičius ir vyr. srž. Giedrius Mikšys.

 

   


Šių metų renginys, išskirtinai nuo buvusių, įgavo didelę ir reikšmingą prasmę. Šios šventės metu, Karinių oro pajėgų kapelionas mjr. Virginijus Veilentas, batalionui įteikė labai prasmingą dovaną - Šv. Barboros statulą. Statula, šventės metu, buvo pašventinta, o batalionui buvo palinkėta, kad nuo šiol ji, kaip tikra oro gynybininkų globėja, globotų ir saugotų Oro gynybos batalioną ir visus karius bei darbuotojus. Renginio pabaigoje, statula buvo garbingai išnešta į oro gynybininkų svetainę.


Be šių svarbių ir reikšmingų momentų, bataliono patalpose vyko ir interaktyvi fotografijų paroda „Oro gynybos istorija". Šios parodos iniciatorius, 2 oro gynybos baterijos vadas, siekdamas tikslo, kad batalionui kariai pamatytų ir susipažintų su oro gynybos istorija, jį pasiekė. Parodą, kuri buvo labai įsimintina, apžiūrėjo ir pamatė visi bataliono kariai bei darbuotojai.


Oro gynybos batalionas - vienintelis dalinys Lietuvos karinėse pajėgose ruošiantis karius - oro gynybininkus, įkurtas 2000 m., ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER. Nuo 2000 iki 2010 m. pagrindinis bataliono uždavinys buvo Ignalinos atominės elektrinės apsauga, o nuo 2010 m. - sausumos pajėgų ir strateginių objektų oro gynyba.

 


 

Aelita Dambrauskienė

                

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media