Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2018 metai Karinių oro pajėgų orlaiviams: be įprastų užduočių – tūkstančiai tonų vandens, išpiltų gesinant gaisrus Latvijoje ir Švedijoje

2018-12-31
image

„Metinis operacijų skaičius išlieka panašus, šiais metais mažiau rūpesčių kėlė žvejai, tačiau daug laiko ore praleista gesinant gaisrus Latvijoje ir Švedijoje. Šiose šalyse darbavosi ne tik budintys ekipažai, bet buvo pasitelktos ir papildomos įgulos" - besibaigiančius metus apibendrino Karinių oro pajėgų Operacijų skyriaus Transporto specialistas Sergejus Bogačiovas.

2018 metų iššūkiai budinčioms Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnių įguloms prasidėjo asmenų paieškomis - sausio 11-12 dienomis Nidos apylinkėse buvo ieškoma dingusio parasparnio piloto, sausio 29 dieną Elektrėnų rajone buvo ieškoma dingusio taip pat parasparnio piloto, vasario 3-ąją gautas policijos prašymas padėti ieškoti dingusio žmogaus Kėdainių rajone, vėliau dėl oro sąlygų paieška buvo nutraukta.

Per šiuos metus dingusių asmenų sausumoje ar vandenyje buvo ieškoma daugiau, nei dešimt kartų, kai kurie rasti, kai kurių paieška nutraukta, nes žmonės atsirado patys, taip pat pasitaikė atvejų, kuomet žmonės nerasti.

Išskirtinės metų operaciją įvyko rugsėjo 22 dieną, burlaivių regatos metu (apie ją plačiau skaitykite čia), tačiau didžiausios apimties užduotis buvo atliekama vasarą - nuo liepos 18 iki rugpjūčio 12 dienos Karinų oro pajėgų sraigtasparniai padėjo gesinti didžiulius miškų gaisrus Latvijoje ir Švedijoje. Latvijoje Lietuvos karo lakūnai ore išbuvo daugiau nei 40 valandų ir išpylė 1000 tonų vandens, Švedijoje skraidyta daugiau, nei 57 val. ir išpilta per 600 tonų vandens (240 "Bambi bucket" vandens talpų).

Latvijoje ir Švedijoje šių metų vasaros viduryje dėl kritulių trūkumo ir kaitros miškų gaisrai apėmė labai didelius plotus ir labai greitai plito. Pagalba gesinant gaisrus buvo skirta atsižvelgiant į šalių vyriausybių prašymus.

2018 metų rugsėjį KOP sraigtasparnis taip pat evakuavo iš Latvijos karinių jūrų pajėgų laivo "Viršaitis" sunegalavusį jūreivį. Nuleidus gydytoją ir gelbėtoją į laivą, buvo priimtas sprendimas gabenti keleivį į ligoninę.


Karinių oro pajėgų sraigtasparniai "Dauphin" ir Mi8 nuolat budi paieškos ir gelbėjimo postuose Kaune ir Nemirsetoje (Klaipėdos raj.). Prireikus šie orlaiviai atlieka gelbėjimo užduotis, paieškos, medicininės evakuacijos užduotis, taip pat gabena donorų organus transplantacijos operacijoms.

 

KOP nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media