Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KOP 2018 metai

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „ NATO Oro policijos misija – puikus aljanso vienybės įrodymas“
2018-08-31
img

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šaliuose Belgijos Karalystė iš Ispanijos ir Portugalijos pajėgų perėmė vadovavimą NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse. Keturis ateinančius mėnesius saugumą Baltijos šalių oro erdvėje Belgija užtikrins su naikintuvais F-16 „Fighting Falcon ". Juos sustiprins vakar į Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Amaryje atvykusios Vokietijos oro pajėgos su naiktintuvais „Eurofighter Typhoons".

null
NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse rotacija: portugalus ir ispanus keičia belgai
2018-08-29
img

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija. Atvykstantys Belgijos Karalystės karinių oro pajėgų kariai perims vadovavimą misijai iš Portugalijos karinių oro pajėgų karių ir misiją sustiprinusių Ispanijos Karalystės karinių oro pajėgų.

null
Švedijos kompanijos SAAB atstovų vizitas KOP Mokymo centre
2018-08-24
img

Š. m. rugpjūčio mėn. 13 - 24 d. Karinių oro pajėgų (toliau- KOP) Mokymo centras (toliau - MC), lankėsi Švedijos kompanijos SAAB atstovai, kurie pagal raketinio oro gynybos komplekso RBS70 simuliacinių sistemų pirkimo sutartį, apmokė KOP MC instruktorius ir OGB karius valdyti raketinio oro gynybos komplekso RBS70 III kartos treniruoklio programinę įrangą.

null
Lietuvos karo lakūnai baigė gaisrų gesinimo operaciją Švedijoje
2018-08-14
img

Vakar į Lietuvą iš specialios užduoties Švedijoje grįžo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 dvi įgulos, kurios beveik tris savaites padėjo gesinti šalį niokojusius gaisrus. Sraigtasparnis buvo skirtas reaguojant į Švedijos Vyriausybės prašymą.

null
Jau trečią savaitę Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos toliau tęsia pagalbą malšinant gaisrus Latvijoje ir Švedijoje
2018-08-01
img

Nuo liepos antros pusės Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai Mi-8 kartu su dviem Latvijos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniais talkina Latvijos ir Švedijos gaisrininkams kovojant su ugnimi. Vien Latvijoje nuo operacijos pradžios liepos 18 d. Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis Mi-8 ore praleido 60 valandų ir virš gaisravietės išliejo daugiau nei 2,5 mln. litrų vandens, kurį sėmė iš šalia esančių ežerų.

null
Oro gynybos bataliono NPPKT kariai įveikė „Oro gynybininkų išbandymų kelią“
2018-07-27
img

Liepos 27 d. - Oro gynybos bataliono Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (toliau - NPPKT) kariai pademonstravo ištvermę ir sėkmingai įveikė „Oro gynybininko išbandymų kelią". Kariai turėjo įvykdyti skirtingo pobūdžio užduotis: šliaužti vandens ir purvo kanalais, lįsti pro tunelius apraizgytus spygliuota viela, tempti dėžes su šaudmenimis, virvės pagalba kėltis per vandens telkinius, bėgti ir šokinėti per įvairias kliūtis.

null
Lietuvos kariuomenė tęsia pagalbą gesinant gaisrus Švedijoje ir Latvijoje
2018-07-26
img

Liepos 26 d. naujos Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 įgulos vyks tęsti miškų gaisrų gesinimo šiaurinėje Švedijos ir vakarinėje Latvijos dalyse. Įgulą į Švediją nuskraidins Lietuvos karinių oro pajėgų transportinis lėktuvas C-27J „Spartan".

null
Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos III-asis radiolokacinis postas mini 25-ąsias įkūrimo metines
2018-07-20
img

1993 m., perėmus iš išvedamos Rusijos kariuomenės atskirojo radiolokacinio bataliono poziciją esančią Šilutės rajone Žalpių kaime, Krašto apsaugos ministro įsakymu ji buvo perduota Karinių oro pajėgų (KOP) Oro erdvės kontrolės tarnybai. Šioje vietoje buvo įkurtas radiolokacinis postas, (tuomet radiolokacinė kuopa). Tų pačių metų liepos 22 d. į tarnybą šiame radiolokaciniame poste buvo priimti pirmieji profesinės karo tarnybos kariai. Ši data yra laikoma posto įkūrimo data.

null
Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis padeda gesinti Latvijoje kilusi gaisrą
2018-07-19
img
Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su įgula ir gaisrų gesinimo sistema „Bambi Bucket" nuo trečiadienio, liepos 18 d., vakaro talkina Latvijos institucijoms kovoje su miško ir durpyno gaisru Latvijos vakarinėje dalyje.
null
Lietuva pasiruošusi skirti kariuomenės sraigtasparnį miškų gaisrams Švedijoje gesinti
2018-07-19
img

Lietuva, reaguodama į Europos Sąjungos valstybėms skirtą Švedijos Vyriausybės prašymą suteikti pagalbą gesinant šalyje siaučiančius miškų gaisrus, yra pasirengusi skirti Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnį Mi-8 su įgula, taip pat, esant poreikiui į pagalbą Švedijai galėtų būti siunčiamas ir orlaivis C-27J „Spartan".

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 13 |Pirmyn
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media