Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Protmūšyje drauge su Kauno jėzuitų gimnazija

2018-12-11
image

Kauno miesto Jėzuitų gimnazijoje vyko bendrojo ugdymo mokyklų 10 (II gimnazijos ) klasės mokinių protmūšis „Nepriklausomybės kovos". Net dešimt įvairių miesto gimnazijų išstatė savo komandas. Protmūšio organizavimo tikslas buvo taikant aktyvius ir netradicinius mokymo metodus ugdyti nuostatą, kad kiekvienas mokinys turi gerai išmanyti ir suprasti savo šalies istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo gimtine jausmą, puoselėti gimtojo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes. Protmūšis skirtas Lietuvos kariuomenės atkūrimo ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiams paminėti. Tokiais konkursais mokinai skatinami domėtis šalies istorija ir puoselėti tautinę savimonę bei pilietines vertybes, aptarti Lietuvos nepriklausomybės kovas, Lietuvos kariuomenės kūrimąsi, žymius to meto Lietuvos karius ir karininkus, politinius veikėjus, bendrauti ir bendradarbiauti su dabartine kariuomene. O, patys gimnazijų mokytojai siekia ugdyti mokinių sąmoningumą, formuoti atsakingą požiūrį į šalies istorinį palikimą. Į konkursą kariuomenės istorijos eksperto teisėmis buvo pakviestas Karinių oro pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas. Svečias net tik komentavo klausimus ir mokinių atsakymus, bet ir uždavė tris klausimus apie kariuomenę, Nepriklausomybės kovas ir karo aviaciją. Iš pirmo žvilgsnio tai buvo gana sudėtingi klausimai, bet tik ne renginio dalyviams. Moksleiviai atsakė, kad maksimalus Lietuvos kariuomenės turėto tanko FT-17 greitis buvo iki 10 km/val, taip pat gimnazistai atsakė, kad pergalė pasiekta prie Radviliškio 1919 m. prieš bermontininkus istorijoje įrašyta aukso raidėmis, na ir sudėtingiausią „aviacinį" klausimą atsakė ne visi, bet vis tik buvo viena pilnai atsakiusi komanda. Reikėjo atsakyti ką reiškia akronimas ANBO ir kiek Gustaitis pastatė skirtingų ANBO modelių, žinant, kad paskutinis buvo ANBO VIII, o tokio kaip ANBO VII iš vis nebuvo. Su ANBO akronimo reikšme susitvarkė visi (Antanas Nori Būti Ore), bet, kad Antanas Gustaitis pastatė 9 skirtingus ANBO modelius atsakė tik viena komanda - Kauno Saulės gimnazija, už tai jie buvo apdovanoti specialiu Karinių oro pajėgų prizu.
Pirmas tris vietas užėmusių komandų moksleivius ir jų mokytojus laukė dar vienas prizas - jie buvo pakviesti artimiausiu metu apsilankyti KOP štabe.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media