Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ginkluotės ir technikos remonto depo veikla

Ginkluotės ir technikos remonto depas aptarnauja bei remontuoja sekančią ginkluotę ir techniką: 

1. ORLAIVIUS:

 

C27J „Spartan", L-410 UVP, L-39 ZA, Mi-8T, AS-365 "Dauphin

 

  

 

Orlaivių ir kitos ginkluotės ir technikos aptarnavimas ir remontas - sudėtingas procesas, kuris susideda iš: 

 

Orlaivių, ginkluotės ir technikos periodinis aptarnavimas

 

Orlaivių periodiniam aptarnavimui vykdyti reikalingi aukščiausios kvalifikacijos ir įvairių sričių specialistai, turintys aukštąjį ar techninį aviacinį išsilavinimą ir leidimus (licencijas) tam tikrų darbų atlikimui.  
 

   

 

Orlaivių, ginkluotės ir technikos aptarnavimas atliekamas angare ir laboratorijose. Aptarnavimo metu orlaiviai, jų varikliai ir atskiros sistemos yra dalinai išardomi, tikrinami kontrolinės patikrinimo aparatūros pagalba, esant poreikiui atliekami nustatyti reguliavimai, atskirų komponentų keitimai ir tepimo darbai.

 

Variklio diagnostika bei remontas 

 

 

   

 

Orlaivių variklių ir kitų sistemų darbams atlikti naudojama įvairi įranga: specialūs keltuvai, specialios paskirties kopėtėlės ir aikštelės, boroskopai, vibracijos matavimo aparatūra ir t.t.

 

Orlaivių ginkluotės aptarnavimas

 

Esant poreikiui vykdomas turimos aviacinės ginkluotės aptarnavimas, periodinė priežiūra bei remontas.

 

 

 

Pagrindinių agregatų keitimas, senos įrangos modernizacija/keitimas 

Ginkluotės ir technikos remonto depas turi aukštos kvalifikacijos specialistus gebančius atlikti sudėtingus periodinės priežiūros ir remonto darbus (išskyrus kapitalinį remontą). Taip pat čia atliekami pagrindinių agregatų (variklių, reduktorių, oro sraigtų) keitimo darbai.
Esant poreikiui vykdoma orlaivių modernizacija - atkuriant arba pagerinant orlaivyje naudojamu sistemų arba specifinės įrangos darbą.

 

Bandomieji skrydžiai
Periodinio aptarnavimo darbų ciklas - "reglamentas" tęsiasi nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių, priklausomai nuo orlaivio tipo, darbų apimties bei darbų sudėtingumo. Po to orlaiviai ir jų sistemos yra išbandomos kompleksiškai ant žemės, esant teigiamiems rezultatams atliekami orlaivių bandomieji skrydžiai. Skrydžių metu lakūnai patikrina visų orlaivio sistemų funkcionalumą. Po bandomojo skrydžio įvertinamas visų orlaivio sistemų parametrų atitikimas nustatytiems reikalavimams ir priimamas sprendimas dėl orlaivio tolesnio eksploatavimo galimybės arba papildomų darbų atlikimo.
 
2. GELBĖJIMO IR GELBĖJIMOSI ĮRANGĄ

Gelbėjimo ir gelbėjimosi priemones sudaro:

 

* Gelbėjimosi plaustai, valtys, liemenės;


* Lakūnų gelbėjimosi kombinezonai, šalmai;


* Gelbėtojų kombinezonai, gelbėtojų diržai;


* Gelbėjimo gervės;


* Katapultinės sėdynės.

 

  
 

Priklausomai nuo skrydžio užduoties ir orlaivio tipo kiekvienas orlaivis komplektuojamas gelbėjimo bei gelbėjimosi įranga - katapultinėmis sėdynėmis, valtimis, plaustais, liemenėmis. Reglamento metu visa ši įranga yra atidžiai apžiūrima laboratorijose, remontuojama, komplektuojama maisto atsargomis bei avarinėmis radijo priemonėmis, supakuojama į specialius krepšius ar konteinerius.

 

 3. ORO ERDVĖS GYNYBOS TECHNIKĄ,  kurią sudaro:

* Trumpo nuotolio raketinės sistemos RBS-70;

* Artimo nuotolio priešlėktuvinės raketinės sistemos "Stinger";

 

* Priešlėktuvinės raketinės sistemos "GROM";

 

* Apžvalgos radarai Giraffe Mk-IV;

 

* Apžvalgos radarai „Sentinel";

 

* Apžvalgos radarai PS-70;

 

* Zenitinės patrankos L-70.

 

   

 

4. VIDUTINIO NUOTOLIO PRIEŠTANKINES SISTEMAS "JAVELIN".

 

 

 

 

 

Vidutinio nuotolio prieštankinė sistema "Javelin" -tai naujausios kartos prieštankinis ginklas veikiantis pagal principą iššoviau ir pamiršau. KOP Ginkluotės ir technikos remonto depo kariai atlieka šio ginklo ketvirtinius aptarnavimo bei remonto darbus. Aptarnavimo darbai atliekami „Javelin" naudojančių padalinių dislokacijos vietose, skirtinguose Lietuvos taškuose. KOP Ginkluotės ir technikos remonto depe yra įrengtos aptarnavimo laboratorijos, kuriose atliekami sudėtingiausi prieštankinio ginklo "Javelin" remonto darbai.

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2019-07-15
Sprendimas: Fresh Media