Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo policijos kariai baigė Bazinį karo policininko kursą

2015-09-29
image

  Š. m. rugsėjo 25 d. dvylikai karo policininkų buvo įteikti Bazinio karo policininko kurso baigimo pažymėjimai. Bazinio karo policininko kurso paskirtis - suteikti karo policininkams bazinių žinių ir įgūdžių, reikalingų vykdyti Karo policijos užduotis.

  Per paskaitas kariai išsamiau susipažino su teisės aktais, reglamentuojančiais Karo policijos ir kariuomenės veiklą, mokėsi bendravimo su žiniasklaida pagrindų, veiksmų įvykio vietoje. Per praktinius užsiėmimus kariai gilino šaudymo iš pistoleto, kovinės savigynos įgūdžius, taip pat atliko policijos taktikos užduotis (patruliavimą, viešosios tvarkos ir drausmės užtikrinimą) realiose situacijose Lietuvos kariuomenės daliniuose. Kurso metu kariai taip pat dalyvavo profesinių situacijų modeliavimo užsiėmimuose Policijos mokykloje ir atliko užduotis naudodami lazerinių treniruoklių sistemą.

  Karo policija turi gražią tradiciją baigusiems kursą kariams įteikti raudoną Karo policijos beretę. Raudona beretė - tai plačiai žinomas ir NATO valstybėse naudojamas ženklas, išskiriantis karo policininkus. Taip pat buvo apdovanoti geriausius rezultatus pasiekę kurso kariai. Už aukščiausius įvertinimus šaudant iš pistoleto „Glock 17" apdovanotas gr. Romanas Liaškovas. Geriausią rezultatą naudojant lazerinių treniruoklių sistemą pasiekė eil. Aleksas Vaikutis. Apdovanojimas už puikų fizinį pasirengimą atiteko eil. Adui Kurauskui.

  Bazinis karo policininko kursas yra sudėtinė profesinio karo policininko rengimo dalis. Kariai toliau gilina profesines žinias Aukštesniojo karo policininko kurso metu, taip pat Karo policijai bendradarbiaujant su Lietuvos policijos mokymo įstaigomis ir kitose valstybėse (Danijoje, Lenkijoje, JAV) vykstančiuose specialiųjų kursų metu.

 

Straipsnio autorius - kpt. Martynas Vilimas

Nuotraukų autorius - gr. Artūras Matulevičius

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media