Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos atstovai lankėsi Estijoje

2015-12-09
image
   

Lapkričio mėnesio pabaigoje Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos ir Jungtinio štabo J4 valdybos atstovų delegacija lankėsi Estijoje.

 

Vizitas truko dvi dienas, per kurias buvo aplankyti 2-osios pėstininkų brigados Tiesioginės paramos logistikos ir Koperianovo pėstininkų batalionai bei Estijos kariuomenės Puskarininkių mokykla.

 

Lietuvos ir Estijos atstovų diskusijų metu buvo daug dėmesio skirta aptarti mobilizacijos organizavimą. Kolegos iš Estijos papasakojo kaip jų kariuomenė ruošia ir integruoja į karinius vienetus rezervo karius, taip pat pristatė mobilizacijos proceso eigą bei atsakomybių tarp padalinių paskirstymą. Anot Estijos kariuomenės Generalinio štabo Logistikos departamento viršininko pulkininko leitenanto Mirko Arroküll auksinė mobilizacijos taisyklė - krizės atveju išlaikyti tokias pat atsakomybes kaip ir esant taikos sąlygoms.

 

Be mobilizacijos organizavimo taip pat buvo aptartas Lietuvos ir Estijos kariuomenių resursų valdymo informacinių sistemų diegimas ir amunicijos sandėliavimo bei utilizavimo sąlygos. Lietuvos delegacijai Estijos kariuomenės atstovai pristatė savo naujuosius amunicijos sandėlius, kurių funkcionalumas užtikrina maksimaliai optimizuotą materialinių vertybių priėmimą, saugojimą, apskaitą ir išdavimą. Tuo tarpu Lietuvos atstovai kolegoms papasakojo apie Lietuvos kariuomenėje eksploatuojamą netinkamos naudoti amunicijos utilizavimo įrenginį.

 

Lietuvos kariuomenės logistikos valdybos vadas pulkininkas Sigitas Mundris atkreipė dėmesį, kad pakitus regiono saugumo situacijai Baltijos šalių bendradarbiavimas logistikos srityje įgauna dar didesnę reikšmę. Dalinimasis sukaupta patirtimi kelia abiejų šalių logistikos specialistų profesionalumo lygį, po vizito kalbėjo pulkininkas.

 

Estijos kariuomenės Logistikos valdybos vadas pulkininkas leitenantas Kalev Koidumae vizito metu akcentavo tai, kad dalinimasis išmoktomis pamokomis, kurias patyriame įgyvendindami įvairius projektus leidžia sutaupyti Krašto apsaugai skirtus resursus.

 

Tai buvo jau trečiąsias Lietuvos ir Estijos kariuomenių Logistikos valdybos atstovų susitikimas. Ateinančio susitikimo metu planuojama daugiau dėmesio skirti transporto priežiūros organizavimui bei pasidalinti sukaupta techninių apžiūrų atlikimo patirtimi. Į ateityje vyksiančius susitikimus taip pat planuojam kviesti ir Latvijos  kariuomenės logistikos atstovus.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media