Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“

 

 

Atsižvelgiant į būtinybę stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus  2016 m. sausio 1 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose įsteigtas naujas vienetas - motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija". Antroji Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų brigada įsteigta Seimo sprendimu, pasiūlius Valstybės gynybos tarybai. Naujosios brigados štabas veikia Klaipėdoje. Brigadai priskirti ir du šiuo metu veikiantys Sausumos pajėgų batalionai: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Klaipėdoje) ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų (Tauragės r.).

 

Per 2016 m. brigadą planuojama papildyti ir tiesiogiai jos štabui pavaldžiomis štabo ir ryšių kuopomis, o 2017 m. planuojama pradėti formuoti ir dvi naujas kuopas - žvalgybos, aprūpinimo bei Artilerijos batalioną. Naujosios brigados užduotys tokios pačios, kaip ir šiuo metu jau veikiančios „Geležinio Vilko" brigados - saugoti ir ginti sausumos teritoriją, vykdyti gynybines ar puolamąsias užduotis.

 

Brigados kareivių pagrindą sudarys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Vadovaujantis ir aukštesnės kvalifikacijos personalas - kareiviai, seržantai, puskarininkiai ir karininkai - bus skiriami iš profesinės karo tarnybos karių.

 

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" formavimą planuojama baigti iki 2021 metų.

 

Naujoji brigada pavadinta „Žemaitijos" vardu, taip siekiant pagerbti kovinę žemaičių dvasią ir ryžtą. Anksčiau taip pat buvo vadinama ir 1999-2004 m. veikusi motorizuotoji pėstininkų brigada, kuri 2002 m. buvo reorganizuota į Vakarų karinę apygardą ir 2004 m. panaikinta.

 

 

 facebooktwitterinstagram youtube 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-08-23
Sprendimas: Fresh Media