Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Nuolatinės privalomosios karo tarnybos karių priesaika

2018-12-21
image
Gruodžio 21 d. virš šimto šešiasdešimties Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių prisiekė Tėvynei. Priesaikos Lietuvos Respublikai ceremonija vyko simbolinėje Alytaus miesto vietoje– šalia Laisvės angelo paminklo, pastatyto Nepriklausomybės kovose tarpukariu žuvusiems kariams atminti. Priesaikos ceremoniją įprasmino žodžiai:
„Šventus ...žodžius ištaręs, tikru tapk žmogumi, Prisiek ne vien tik žodžiais, svarbiausia- širdimi“.
Duodami priesaiką kariai prisiekė ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdamas jėgų ir net gyvybės, bei petys petin drauge su Ulonais ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Priesaikos tekstą skaityti ir visų prisiekiančiųjų karių vardu garbė bučiuoti bataliono Kovinę vėliavą buvo suteikta jaunesniajam eiliniui Airidui Zamblauskui. Priesaikos ceremonijos metu kariams suteiktas jaunesniojo eilinio karinis laipsnis, Alytaus įgulos kapelionas majoras Saulius Kasmauskas palaimino prisiekusiuosius. Karius iškilios šventės proga sveikinimo miesto ir rajono merai, bei ypač gausiai susirinkę karių artimieji. Nuaidėjus šiltiems sveikinimams, palinkėjimams, kariai sugrįžo į Ulonų batalioną, kur artimieji susipažino su bataliono vadu, veikla, naudojama technika, ginkluote, karių tarnybos bei buities sąlygomis. Gražiausias metų šventes Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai sutiks namuose kartu su artimaisiais .
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media