Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tapk kariu savanoriu!

Nori tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir tuo pačiu dirbti ar studijuoti civiliniame gyvenime?

Ateik į Krašto apsaugos savanorių pajėgas - tapk kariu savanoriu!

 

Šiandien Savanorių pajėgose tarnauja daugiau kaip 4900 karių savanorių. Jie yra rengiami Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms taip pat teikia pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.


Krašto apsaugos savanorių pajėgas sudaro štabas ir šešios rinktinės, kuriose esančios savanorių kuopos yra išdėstytos visoje Lietuvos teritorijoje.

 

Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio civiliniu darbu, mokslais ar studijomis. Karys savanoris pratybose per metus dalyvauja nuo 20 iki 50 dienų. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais, tačiau įvairūs kursai ir ilgesnės trukmės pratybos vyksta ir darbo dienomis.

 

Be išankstinio įspėjimo kariai savanoriai gali būti pašaukti į tarnybą iki 7 parų. Karių savanorių pratybos, mokymai ir tarnybos užduočių vykdymas laikomi valstybinių pareigų atlikimu. Darbdaviai privalo atleisti karius savanorius nuo darbo jų pratybų, mokymų metu ar pašaukus juos vykdyti užduočių. 

 

Į tarnybą savanorių pajėgose, vadovaujantis savanoriškumo principais, atrenkami pagrindinį išsilavinimą (pageidautinas - vidurinis) turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, pagal fizinį pasirengimą, sveikatos būklę bei moralines savybes tinkami kario savanorio tarnybai.

 

Kariais savanoriais į Krašto apsaugos savanorių pajėgas gali būti priimami Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų amžiaus. 

 

Kariais savanoriais negali būti:
1) asmenys, teisti už tyčinius nusikaltimus;

2) asmenys, kurių veiksnumas apribotas teismo; 

3) asmenys, kurie per paskutinius 5 metus dėl priežasčių, susijusių su priesaikos sulaužymu, buvo pašalinti iš valstybės politiko pareigų, atleisti iš tikrosios karo tarnybos ar valstybės tarnybos arba pašalinti iš karo mokymo įstaigos.

  

Kariams savanoriams finansiškai kompensuojamas tarnybos laikas (t. y. už dienas, praleistas mokymuose, mokamas atlyginimas, prilygstantis atitinkamo laipsnio profesinės karo tarnybos kario atlyginimui), apmokamos išlaidos susijusios su tarnybos atlikimu, suteikiamos socialinės garantijos.

 

Kariui savanoriui pajėgose ištarnavusiam 3 metus yra užskaitoma nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba (NPPKT).

 

Kariui savanoriui pavyzdingai ištarnavusiam ne mažiau kaip 10 metų arba ypač pasižymėjusiam vykdant tarnybos užduotis, gali būti suteiktas Garbės savanorio kario vardas.

 

KUR KREIPTIS NORINT TAPTI KARIU SAVANORIU KONTAKTAI

 

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-19
Sprendimas: Fresh Media