Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės diena sutikta Kosove

2005-11-27

2005 11 23 KFOR13 bûrio kariuomenës dienos rikiuotë KosoveNors šiuo metu ir ne Lietuvoje esame, lietuviškų švenčių tikrai nepamirštame, o juo labiau tokios šventės kaip Lietuvos kariuomenės diena. Lapkričio 23-ioji bazėje prasidėjo kaip ir visos kitos dienos – pusryčiai, paskui kuopos rikiuotė. Įprasta tarnybos diena, bet mums, lietuviams, ji ypatinga, nes tai pirmoji Kariuomenės diena sutikta ne namie. Nepaisant to, visi atsikėlėme pakilios nuotaikos. Per naktį snigo, taigi lauke buvo labai gražu ir balta, tarsi pati gamta džiaugėsi mūsų švente. Labai smagu, kad tą dieną visas būrys buvo laisvas, niekas neturėjo tarnybų, todėl galėjome visi susirinkti ir pabūti kartu.

Karius pasveikino būrio vadas, nacionaliniai atstovai, taip pat pareikštos rinktinės vado padėkos, o eil. Eglei Šveistytei ir eil. Valdui Jaručiui suteikti grandinio laipsniai. Po rikiuotės – pietūs, kurie buvo tikrai neįprasti, nes bazėje kepėme šašlykus. Po to prasidėjo įvairios rungtys ir žaidimai, visas būrys buvo suskirstytas į 4 komandas ir dalyvavo stalo futbolo, biliardo bei kitose varžybose. Kol išsiaiškinome kas stipriausi, sulaukėme ir vakarienės, kuriai patys išsikepėme lietuvišką bulvių plokštainį. Valgėme pasigardžiuodami, pavaišinome ir svečius, kurie valgė, gyrė ir vis teiravosi kaip reikia pasigaminti tokį skanėstą. Po vakarienės prasidėjo linksmoji šventės dalis – vakaronė. Vyko įvairūs žaidimai, išsiaiškinome linksmiausią ir sumaniausią komandą. O vakaro kulminacija – šventės organizatorių sugalvoti prizai (panašiai kaip Lietuvoj vyksta ”Auksinių svogūnų” įteikimas). Iš viso buvo 9 ”nominacijos”: mėnesio tinginys, mėnesio vairuotojas, šukuosena, bambeklis, būrio simpatija, kovingiausias būrio karys, mėnesio nevykėlis, labiausiai „sulysęs” ir mėnesio ”blondinas”.

Šventėje dalyvavo bataliono vadas, kiti karininkai, taip pat ukrainiečių kontingento atstovai.

Taip linksmai praėjo Lietuvos kariuomenės diena mūsų KFOR-13 būryje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media