Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KASP štabe lankėsi JAV ambasados dvišalio bendradarbiavimo karininkas

2014-11-25
image

Lapkričio 25 dieną KASP štabe lankėsi JAV ambasados atstovas, Gynybos bendradarbiavimo skyriaus dvišalio bendradarbiavimo karininkas mjr. Matthew S. Farsonas. Karininkas neseniai pakeitė kelerius metus šias pareigas ėjusį plk. ltn. Judah M. Whitney.


Laikinai einantis KASP vado pareigas plk. ltn. Darius Vaicikauskas ir pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis svečiui pristatė Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Mjr. M. Farsonas buvo supažindintas su KASP užduotimis, funkcijomis, struktūra ir istorija.


Siekiant toliau produktyviai plėtoti Savanorių pajėgų ir JAV Nacionalinės gvardijos, kaip analogišku - savanoriškumo principu organizuotų struktūrų bendradarbiavimą, mjr. M. Farsonas domėjosi, kaip yra vykdomas KASP karių savanorių kovinis rengimas, lygino jo panašumus ir skirtumus JAV bei Lietuvoje.


Savanorių pajėgų ir JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas tęsiasi jau daugiau nei du dešimtmečius. Kariai periodiškai keičiasi patirtimi, dalyvauja bendrose pratybose. Šių metų pavasarį Pensilvanijoje vyko mokymai su šios valstijos nacionaline gvardija, kuriose dalyvavo būrio dydžio padalinys iš KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės. Pratybos buvo skirtos tobulinti mažų pėstininkų padalinių taktiką, ypač aktualią Savanorių pajėgų kariams. Mokymuose lietuviai susipažino su JAV karių naudojama ginkluote, standartinėmis veiklos procedūromis, dalyvavo kovinio šaudymo pratybose iš įvairių ginklų. Drauge su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos savanoriais lietuviai treniravosi vykdyti užduotis veikdami viename padalinyje. Tai buvo jau trečiasis Lietuvos savanorių būrys, kuris mokymuose JAV, Pensilvanijoje, treniravosi kartu su šios valstijos Nacionalinės gvardijos kariais.


Planuojama, kad ateityje tokių pratybų JAV bus daugiau.

 

Nuotr. - V. Džiavečka.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media