Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Latvijoje trijų Baltijos šalių savanorių pajėgų štabai aptarė bendradarbiavimo planus

2014-11-07
image

Lapkričio 5-6 dienomis Latvijoje vyko Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių savanorių pajėgų štabų atstovų darbinis susitikimas, kurio pagrindinis tikslas buvo aptarti 2015 metų kovinio rengimo ir tarpusavio bendradarbiavimo planus, kitus aktualius klausimus.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Darius Vaicikauskas džiaugėsi, kad šio susitikimo metu nutarta ne tik tęsti trijų Baltijos šalių savanorių pajėgų bendrus renginius, varžybas kultūrinėje srityje, bet ir nuo 2015 m. stiprinti bendradarbiavimą kovinio rengimo srityse, vykdant bendras taktines pratybas pėstininkų skyriaus, būrio lygmenyje.
Ateinančiais 2015 metais KASP pajėgų atskiruose pratybų etapuose dalyvaus ir Estijos, Latvijos pajėgų kariai savanoriai. Lietuvos kariai savanoriai vyks dalyvauti į kaimyninių šalių rengiamas pratybas.


Tokie Baltijos šalių savanorių pajėų susitikimai įprastai rengiami vieną kartą metuose siekiant užtikrinti konstruktyvų Baltijos šalių savanorių pajėgų trišalį bendradarbiavimą, palaipsniui keičiantis šių pajėgų struktūrai ir užduotims. Tikimasi, kad šis trišalis bendradarbiavimas bus ir toliau sėkmingai plėtojamas, o nuo 2015 metų į Baltijos šalių savanorių pajėgų bendrų renginių planavimą kviesti atstovus iš Danijos, Švedijos ir Norvegijos HG štabų, siekiant 2016 m. juos įtraukti į bendradarbiavimo renginius.


Jau savo veiklos pradžioje Krašto apsaugos savanorių pajėgos pradėjo bendradarbiauti su giminingomis Latvijos „Zemessardzės" ir Estijos „Kaitseliito", struktūromis, keitėsi patirtimi apie savanoriškų karinių pajėgų kūrimo kelius, analizavo padarytas klaidas. Vėliau prasidėjo iki šiol tebevykstantis bendradarbiavimas įvairiose srityse: Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariai savanoriai kartu dalyvauja bendruose mokymuose, pratybose, sporto žaidynėse.

KASP informacija.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media