Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KASP kariai grįžo iš Vokietijoje vykusių tarptautinių pratybų „Saber Junction 2018“

2018-09-30
image

Rugsėjo 30 d. iš tarptautinių pratybų „Saber Junction 2018" vykusių Vokietijos Hohenfels poligone bei jo apylinkėse grįžo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių savanorių suformuotas padalinys.

 

Per pirmąsias dvi šių pratybų savaites mūsų kariai kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų (JAV SOP) vienetu vykdė pasiruošimą pratyboms bei būsimoms operacijoms. Buvo atnaujinami individualūs ir kolektyviniai įgūdžiai veikiant kartu su JAV kariais. Po bendrų treniruočių jungtinis padalinys buvo pasirengęs vykdyti taktinį judėjimą, pasalas, žvalgybą, reidą ir kitas mažų padalinių užduotis.

 

Paskutinę pratybų savaitę KASP kariai, veikdami kaip dvi atskiros komandos, buvo paskirti vykdyti užduotis savarankiškai. Svarbu paminėti, jog paskutinės savaitės užduotims vadovavo mūsų komandų vadai, jiems priskiriant Bulgarijos ir Juodkalnijos SOP grupes. Ši situacija ir parodytas pasitikėjimas mūsų kariais, tik dar labiau motyvavo juos siekti geresnių rezultatų. Aktyviosios fazės metu komandoms teko vykdyti įvairias užduotis pagal gautus žvalgybinius arba imituojančių civilių asmenų duomenis. Kariams teko naikinti nustatytus aukštos vertės taikinius.

 

Šių pratybų metu vykdytos užduotys nėra naujas dalykas Dainavos rinktinės kariams, kadangi daugelis jų yra vykdoma kuopoje organizuojamų pratybų metu. Kaip teigė pratybose dalyvavusieji kariai šie mokymai buvo labai naudingi įgaunant tarptautinio lygio patirties vykdant karines operacijas sausumoje bei sąveikaujant su kitomis dalyvaujančiomis NATO sąjungininkėmis ir šalimis partnerėmis. Ilgas pratybų laikotarpis ir didelis jų mastas leido kariams įsijausti į taktinę situaciją bei įgyti naujos patirties. Pratybų vadovybė taip pat išreiškė savo teigiamą nuomonę mūsų karių profesionalumo atžvilgiu ir pagyrė už gerai atliktas užduotis bendrame pratybų kontekste.

 

„Saber Junction 2018" pratybos skirtos įvertinti Europoje dislokuotos JAV 173-iosios oro desanto brigados gebėjimus vykdyti jungtines sausumos operacijas, skiriant ypatingą dėmesį sąveikai ir veiksmų suderinimui su kitomis NATO ir partnerių šalimis. Šiose, kasmetinėse JAV Sausumos pajėgų Europoje organizuojamose pratybose treniravosi apie 5500 karių iš 20 NATO ir partnerių šalių: Albanijos, Armėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Čekijos, Gruzijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Juodkalnijos, Italijos, Kosovo, Latvijos, Lietuvos, Moldovos, Prancūzijos, Rumunijos, Šiaurės Makedonijos, Turkijos ir Ukrainos.

 

Teksto autorius: vyr. ltn. Darius Aukštakalnis

 

Pratybų organizatorių ir rinktinės nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media