Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Būrių vadų žinių atnaujinimo ir suvienodinimo kursas Algirdo batalione

2019-04-12
image

2019 m. balandžio 8-11 Algirdo batalione vyko būrių vadų žinių atnaujinimo ir suvienodinimo kursas. Visi būrių vadai, nepriklausomai nuo jų užimamų pareigų batalione, kurso metu tapo pėstininkų būrių vadais. Teorinės kurso dalies metu karininkai gilinosi į gynybos operacijų rūšis, eigą ir planavimo bei vykdymo ypatumus, praktikoje dažniausiai pasitaikančias klaidas.

Vėliau būrių vadams paskelbtas kuopos vado įsakymas, kurio tinkamas supratimas garantavo kokybišką padalinių valdymo procedūrų (toliau PVP) vykdymą. Kuopos vado įsakymą, drauge su kitais kurso dalyviais, išklausė ir eFP bataliono Nyderlandų kuopos būrio vadas. Savo operacijos planą jis rengė atsižvelgdamas į savo būrio struktūrą, naudojamą ginkluotę ir šarvuotus transporterius Boxer.

Kiekvienas PVP žingsnis buvo pristatomas grupių, kuriomis karininkai buvo suskirstyti, vyresniesiems (bataliono kuopų vadams). Operacijas suplanavus naudojantis tik žemėlapyje esančia informacija, būrių vadai atliko vietovės rekognoskuotę (žvalgybą). Naudojant rekognoskuotės metu surinktus duomenis, planuojamoje mūšio vietoje kuopų vadams buvo pristatyti detalūs operacijų sumanymai ir, gavę paskutines pastabas, būrių vadai pradėjo ruoštis įsakymo skelbimui.

Įsakymų skelbimas, kaip įprasta, įvyko naudojant detalų savo pačių padarytą vietovės maketą. Įsakymo skelbimas bei vertinimas dalyvaujant visiems kurso klausytojams sudarė galimybę pastebėti ir iškart aptarti vienas kito klaidas, pasidalinti įžvalgomis ir patirtimi. Greta žinių suvienodinimo naudos tai proga į tą pačią situaciją pažvelgti iš skirtingų perspektyvų bei ugdyti padalinio vienybę.

Algirdo bataliono informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media