Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės vadas gen. mjr. Valdemaras Rupšys Londone aptaria Jungtinių ekspedicinių pajėgų veiklos klausimus

2019-11-08
image

Lapkričio 7 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys išvyko į Londoną, kur lapkričio 8 d. dalyvaus Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF) dalyvaujančių šalių kariuomenių vadų konferencijoje.

 

Renginyje susitikę devynių Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose dalyvaujančių šalių kariuomenių vadai išsamiai aptars vykusias JEF pratybas 2019 metais, išmoktas šių pratybų pamokas, pajėgų panaudojimo galimybes bei tolesnį kovinio rengimo planą.

 

Šių metų vasarą Baltijos jūroje vyko pirmosios Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų jūrinio komponento pratybos „Baltic Protector” (liet. „Baltijos saugotojas”). Jose dalyvavo ir Lietuvos kariai, o vienas iš baigiamųjų pratybų etapų birželį vyko Lietuvos pajūryje.

 

Pratybose dalyvavo 3 tūkstančiai karių ir 17 karinių laivų iš visų devynių Jungtines ekspedicines pajėgas formuojančių valstybių – Jungtinės Karalystės, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Pratyboms buvo vadovaujama iš Jungtinės Karalystės karališkojo karinio jūrų laivyno laivo „HMS Albion“.

 

Jungtinės ekspedicinės pajėgos – aukštos parengties apie 10 tūkst. karių dydžio daugianacionalinis junginys, skirtas greitai reaguoti į netikėtas krizines situacijas Europoje ir už jos ribų. Pajėgos gali būti aktyvuojamos kai spendimą dėl to priima pajėgumus skiriančios valstybės.

 

JEF koncepcija skiriasi nuo tarptautinių organizacijų, tačiau jos yra pasirengusios vykdyti tiek humanitarinės paramos, atgrasymo, tiek ir įvairias kovines operacijas pagal NATO standartus ir procedūras. Esant poreikiui šios ekspedicinės pajėgos gali remti Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų Organizacijos ir NATO operacijas.

 

Lietuva Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, taip pat mediką, priskirtą Jungtinės Karalystės karo lauko ligoninei. Nuo 2016 m. pradžios Jungtinių ekpedicinių pajėgų operaciniame štabe Nortvude Jungtinėje Karalystėje tarnauja Lietuvos karininkas.

 

LR Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos pajėgoms dalyvauti operacijose NATO greitojo reagavimo, Europos Sąjungos kovinių grupių ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų ekspedicinių pajėgų sudėtyje, todėl esant politiniam sprendimui egzistuoja teisinis pagrindas siųsti mūsų karius vos tik prireikus ir taip užtikrinti krizių valdymą.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Tomas Balkus

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

LK nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media