Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Klaipėdoje baigėsi Uosto apsaugos pratybos

2019-05-15
image

Gegužės 14 d. Klaipėdoje, Kruizinių ir karo laivų terminale, vyko tarptautinės karinės jūrų operacijos ,,Atvira dvasia 2019" (angl. ,,Open Spirit 2019") ir karinių mokymų „Uosto apsauga 2019" svečių ir žiniasklaidos diena. Ja pasibaigė Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų su NATO jūrinių operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centru vykdytos Uosto apsaugos pratybos.

 

,,Jungtiniais pajėgumais užtikrinome Klaipėdos uosto apsaugą, tai buvo puiki patirtis mūsų kariams. Kariai yra ne tik pasirengę, bet ir labai motyvuoti“ – teigė KJP karininkas kmdr. Tadas Jablonskis, šiuo metu tarnaujantis NATO operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centro rengimo štabe.

 

Pratybų svečių ir žiniasklaidos dienos programoje gegužės 14 d. į uosto apsaugos postą atvykę žiniasklaidos atstovai turėjo galimybę stebėti kompleksines uosto apsaugos pratybas, kuriose dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų kariai, Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, uosto akvatorijoje patruliavimą vykdantys KJP kateriai. Kariai pademonstravo savo gebėjimus reaguoti ir atremti į prieš Klaipėdos uosto infrastruktūrą suplanuotas atakas ir provokacijas sausumoje, virš vandens ir po vandeniu.

 

Tarptautinė istorinių jūrų minų paieškos ir sunaikinimo operacija „Atvira dvasia 2019" Lietuvos ir Latvijos teritorinėje jūroje ir išskirtinėse ekonominėse zonose prasidėjo gegužės 3 d. NATO valstybių - partnerių kariniams laivams atvykus į Klaipėdą. Du Lietuvos (M53 „Skalvis" ir M54 „Kuršis") kariniai laivai ir dvylika užsienio karo laivų vis dar dalyvauja jūrinių minų paieškos ir sunaikinimo operacijoje ,,Atvira dvasia“ ir rūpinasi Baltijos jūroje esančių minų paieška ir naikinimu. Šios pratybos baigiasi gegužės 16 d.

Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media