Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vyksta sužeistų karių reintegracijos projektas „Ne riba“

2019-11-05
image

Lapkričio 4 d. prasidėjo vienas ekstremaliausių ir interaktyviausių Lietuvos kariuomenės sužeistų karių reintegracijos projektų „Ne riba". Projektas, kurį remia Krašto apsaugos ministerija, o padeda įgyvendinti Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Socialinės integracijos skyrius, vyksta dviem etapais. Pirmajame fotografas Gabrielius Smilginas kopia į beveik 7 km aukščio Himalajų viršūnę - Amą Dablamą, o antrajame - Druskininkuose prasideda sužeistų karių reintegracijos stovykla, kurioje buvę kariai kasdien bandys įveikti tam tikrus iššūkius. Taip pat diskutuos aktualiais klausimais.

 

Tarp projekto ambasadorių - atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, lenktynininkas Benediktas Vanagas, aktorius Ramūnas Cicėnas ir vienas garsiausių Lietuvos alpinistų - Saulius Damulevičius, pats neseniai išgyvenęs traumą Pakistane. Projekto ambasadoriai sportuos su projekto dalyviais bei dalyvaus diskusijose.

 

Kiekvieną dieną savo pasiekimus Himalajų viršukalnėje registruosiantis alpinistas siųs juos į Lietuvoje esančią stovyklą, kurioje sužeistieji kariai, nepaisydami savo fizinių traumų bei vidinių baimių, atkartos tą patį atstumą įvairiomis fizinės ištvermės rungtimis. Taip kiekvienas karys įveiks savo vidinį Amą Dablamą ir skirtingose pasaulio vietose bus pasiektas vienas tikslas.

 

Projekto dalyviams vėliavą su Vyčiu įteikęs B. Vanagas sakė: „Iššūkiai turi visokių pavadinimų: kažkam tai - kalnai, kažkam - Dakaras. Ne veltui aš mėgstu kartoti, kad „kiekvienam - savas Dakaras", o tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų turime savų iššūkių. Todėl man labai gera būti nedidele to, ką šiandien darote, dalimi. Nes visų pirma - jūs simbolizuojate bendrystę: kartu mes galime padaryti, atrodytų, neįmanomus dalykus".

 

Žmogaus galimybių riba - tai ne jo fizinės jėgos, o dvasios stiprumas. Ne kartą šią ribą peržengę ar išgyvenę kariai, į visuomenę grįžta su dar didesniu užsidegimu, ryžtu ir motyvacija. Būtent šią savo dvasinę stiprybę sieks įrodyti tarnybos metu sužeistų Lietuvos karių stovyklos nariai.

 

„Kopimas į Amą Dablamą - tai mano, kaip pilietiško visuomenės atstovo, „Ačiū" už karių pasiaukojimą bei sąžiningą tarnybą. Aš neabejingas už tuos, kurie kovoja už mūsų laisvę", - teigė alpinistas Gabrielius Smilginas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media