Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pasirengimas

 

Pora į susitikimą reaguoja, kaip į labai intensyvų išgyvenimą, todėl tam reikia individualaus pasirengimo ir psichologinio nusiteikimo. Visų pirma - „šeimos susivienijimas", kai vienas iš tėvų po ilgų nebuvimo namuose mėnesių sugrįžta iš misijos karštuosiuose taškuose, daugelio vertinamas kaip labai sudėtingas laikotarpis, net jei tai tik susitikimas ar trumpos atostogos.

 

Karių rengimasis sugrįžimui bei pats grįžimas daro įtaką poros ar šeimos santykių harmonijai ir „rutinai" bei jos įprastam ritmui. Šis įvykis gali būti vertinamas kaip iššūkis, suteikiantis šeimai kažką nauja, ir kaip sudėtingas, didelis pokytis visiems su tuo susijusiems asmenims.

 

Daugeliui žmonių reikia savaičių, kartais mėnesių, kad jie sugrįžtų prie „įprastų, normalių santykių" socialinėje aplinkoje. Ypatingi įvykiai ar aplinkybės gali šį laiką sutrumpinti ar dar labiau pailginti.

 

Sudėtingi santykiai, atsiradę patyrus pokyčių šeimoje ar artimoje aplinkoje, pvz., gimimas, mirtis, rimta liga, trumpalaikis iškėlimas, persikėlimas į kitą vietą ar nelaukta nauja misija, gali sukelti papildomą stresą, kuris dėl savo intensyvumo ar per ilgesnį laiką gali tapti tikra našta.

 

 

Skaityti kitą skyrių: Laukimas

 

 

Šis straipsnis parengtas pagal atmintinę Misijai pasibaigus: Tik jokio streso!


Vertimas iš vokiečių kalbos:
Stressbewältigung. III. Nach dem Einsatz. Nur kein Rückkehrstress!. Heft 3. Bundesministerium der  Verteidigung, Führungsstab der Streitkräfte I 4, Postfach 13 28, 53003 Bonn, 2002.
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-23
Sprendimas: Fresh Media