Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant teigiamai oro temperatūrai, Kuršių marių ledas darosi nestabilus. Remiantis informacija, gauta iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnio, Kuršių mariose susidarė daug didelių ir pavojingų properšų, o dėl poledinės vandens tėkmės ledas gali būti paplautas ir suplonėjęs.

img
Gynybos štabo viršininkas Kipre stebėjo vykstančias Jungtinių ekspedicinių pajėgų pratybas

Kovo 19-20 dienomis Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras lankėsi Kipre, kur stebėjo vykstančias Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF) pratybas „Joint Venture 2018".

Daugiau

img
NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje lankėsi Nyderlandų parlamento Gynybos komiteto nariai

Penktadienį NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje, dislokuotoje Rukloje, Nyderlandų karių kontingentą aplankė Nyderlandų parlamento Gynybos komiteto nariai. Jie domėjosi, kaip kariams sekasi tarnauti Lietuvoje, su kokiais iššūkiais susiduria. 43 - iosios brigados vadas brigados generolas J. Swillens: "Toks vizitas leidžia Gynybos komiteto nariams kalbėti su kariais tiesiogiai, nėra jokio filtro". Brigados vadas taip pat pasidžiaugė ir karių tarnyba Lietuvoje: "Tai motyvuotas vienetas, kuris turi progą tarnauti kartu su kitų šalių kariais Lietuvoje. Jie stipriai treniruojasi, juokiasi ir mėgaujasi praleistu laiku čia. Aš matau, jog žmonės didžiuojasi savo tarnyba".

Daugiau

img
Koordinuojant Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, išgelbėta 12 žvejų

Kovo 18 d. vakare Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui (JGKC) koordinuojant gelbėjimo operaciją Kuršių mariose išgelbėta 12 asmenų.

Daugiau

img
Prie Lietuvoje esančio NATO priešakinių pajėgų bataliono prisijungė Islandijos valstybė

Nuo šiandien prie NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokuoto Lietuvoje prisijungė Islandijos valstybė. NATO valstybė, neturinti nuolatinės kariuomenės į NATO batalioną dislokuotą Rukloje skyrė civilį asmenį, kuris artimiausius šešis mėnesius tarnaus NATO bataliono štabe.

Daugiau

img
Greitojo reagavimo pajėgų pratybos įsibėgėja – treniruojamės tokiomis sąlygomis, kokiomis kariautume

Kovo 12-18 d. pietų ir centrinėje Lietuvos dalyje vyksta Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų (toliau - GRP) pratybos. Pratybose kaip veikti hibridinių grėsmių atveju treniruojasi kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" ir juos remiantys padaliniai. Siekiama treniruoti, kad Greitojo reagavimo pajėgos būtų pasirengusios nekonvenciniams iššūkiams bei tam tikrą laiką veiktų savarankiškai.

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės mokykloje organizuotas seminaras fizinio rengimo specialistams

Kovo 14 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje vyko seminaras Lietuvos kariuomenės fizinio rengimo specialistams, fizinio rengimo instruktoriams ir visiems kariams, susidomėjusiems stuburo stabilizavimo pratimais, pagrindinėmis stuburo ir nugaros skausmo problemomis. Seminare dalyvavo daugiau kaip pusšimtis (apie70) atstovų iš visų Lietuvos kariuomenės padalinių.

Daugiau

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 
 

4-ajame 2018 m. informaciniame leidinyje „Krašto apsauga" rašoma apie NATO gynybos ministrų susitikimą Briuselyje, JAV vadovaujamos šalių koalicijos, kovojančios prieš vadinamąją islamo valstybę (ISIS) Irake ir Sirijoje, atstovų konferenciją Kuveite, Vilniuje pradėtas diskusijas dėl galimybės įkurti bendras ES kibernetines pajėgas bei kitas tarptautinio bendradarbiavimo aktualijas. „Tarptautinės operacijos" praneša apie didinamą Lietuvos indėlį į tarptautinę operaciją Afganistane, o „Karinis rengimas" apžvelgia įsibėgėjantį Lietuvos karių karinį rengimą. Rubrikoje „Mūsų puslapis" didžiausias dėmesys skiriamas  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių minėjimo renginiams, taip pat pranešama apie visuotinės karo prievolės galimybių studiją, LRV pritarimą KAM parengtiems įstatymų pakeitimo projektams dėl kariuomenės veiklos apsaugos ir kitas KAS naujienas. Skaitydami rubriką „Karjera" sužinosite apie aukštesnių karinių laipsnių suteikimą ir karių bei darbuotojų paskatinimus. Spalvotame vidiniame dvilapyje pateikiamas fotoreportažas iš Lietuvos valstybės atkūrimo šventinių renginių. Kviečiame skaityti. Daugiau

 

Trečiąjį šių metų „Kario" numerį pradedame pasakojimu apie naujų, universalaus marginimo Lietuvos karių uniformų sukūrimo aplinkybes ir jos išskirtinumą. Skaitytojus supažindiname su pirmuoju lietuviu, Jungtinėse Amerikos Valstijose baigusiu prestižinius narų karininkų kursus. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai džiaugiasi vasarį vykusiomis bendromis pratybomis su  NATO priešakinių pajėgų bataliono atstovais - Kroatijos karių būriu. Publikuojame straipsnio „Lietuviškos psyops: propaganda prieš šimtmetį" antrą dalį. Sirijoje veikusio neregistruoto Rusijos karinio padalinio „Vagnerio grupė" vaidmuo aptariamas rašinyje „Hibridiniai Vagnerio kareivėliai: Šlovės saulėlydis?" NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujantys Nyderlandų kariuomenės kariai savo įgūdžius tobulina Brigados generolo Kazio Veverskio Kazlų Rūdos poligone. Jų užduotis atspindinčiame numerio fotoreportaže - srž. sp. I. Budzeikaitės nuotraukos. Šiemet Lietuva mini savo sūnaus, laisvės kovotojo - partizano Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines. Jo gyvenimas ir kova apžvelgiami tradiciniame žurnalo skyriuje „Valia priešintis". Daugiau

 

Pirmajame šių metų KARDO numeryje spausdiname Luko Pilkausko straipsnio „Kompleksiškumo teorija šiuolaikiniuose konfliktuose" II dalį. Pradėjus naudoti radiolokatorius, stengtasi juos padaryti nepastebimus, t. y. neskleidžiančius elektromagnetinės spinduliuotės (veikiančius pasyviai). Apie tai skaitykite Dr. Gedimino Molio rašinyje „Naujas (senas) išradimas - pasyvusis radaras". Neringa Jucevičienė kviečia žurnalo skaitytojus į Lietuvos valstybingumo 100-mečiui skirtą ekskursiją „Patriotiškasis Vilnius", pasakojančią apie žmones, kurie tapo mūsų valstybės nepriklausomybės pranašais, šaukliais ir kalviais. Tradiciniame skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame dar keletą 1919 m. KARIŠKIŲ ŽODŽIO publikacijų, paskelbtų 1 - 8 šio leidinio numeriuose. Daugiau

 

Savanoris" Nr. 1 (494). Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtame „Savanorio" numeryje skaitykite apie tris Lietuvos savanorių kartas ir sužinokite, kokiomis istorinėmis aplinkybėmis jos atsirado ir kada lietuviai kilo kovoti už savo laisvę.  „XIX a. blaivybės, knygnešių ir lituanistiniai sąjūdžiai, inteligentų judėjimai valstietį mokė atsakomybės už bendruomenę. Prireikė daug laiko, tačiau XX a. pradžioje lietuviško pilietiškumo užuomazgos jau buvo pastebimos lietuvių visuomenėje", - rašo istorikas Karolis Zikaras savo straipsnyje „Žemė - tai laisvė" ( 2-7 psl.).  Trys savanorių kartos kilo į kovą XX a. - 1918, 1941 ir 1991 metais. Apie pirmąją ir antrąją savanorių kartas, jų lemiamas kovas ir atminimo įamžinimą skaitykite 8-15 psl. Interviu trečiosios 1990-ųjų savanorių kartos atstovas ats. plk. ltn. Virginijus Vilkelis pasakoja apie savąją epochą:  „Tai iš tiesų buvo drąsa ir patriotizmas" (16-19 psl.). „Svarbiausia - pasirinkti teisingai"- tokiu šūkiu turėtų vadovautis jaunuoliai, ateinantys tarnauti į KASP, o savo pasirinkimu neabejoja j. eil. Greta Telšinskaitė, viena iš 57-ojo BKSĮK laidos karių savanorių ( 20-21 psl.). Šių metų vasario 8-15 d. savanoriai organizavo žygį, skirtą pagerbti žymaus partizanų vado Adolfo Ramanausko -Vanago atminimą. Kariai atkartojo dalį istorinio maršruto, kuriuo į visos Lietuvos partizanų vadų suvažiavimą keliavo Adolfas Ramanauskas-Vanagas (22-26 psl.). Daugiau

Sprendimas: Fresh Media