Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 
„Turime didelį Lietuvos visuomenės palaikymą. Būtent iš jos Lietuvos kariuomenė ėmė kasmet augti apie tūkstančiu arba vienu batalionu profesinės karo tarnybos karių. Tai labai stiprus ir geras ženklas. Vadinasi, Lietuvos piliečiams esame patrauklus darbdavys ir patikima organizacija, kurioje jie mato prasmę atlikti savo pilietinę pareigą ir mokytis ginklu ginti savo šalį", - gruodžio 11 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vykusiame susitikime su kariuomenės pajėgų, valdybų, štabų ir karinių vienetų vadais sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.
img
Kaip supratome propagandą 1939-aisiais
Lietuvos kariuomenėje psichologinių operacijų vienetas pradėtas kurti 2004 metais. Tuometiniame Specialiųjų operacijų junginyje (SOJ) buvo įkurta taktinė psichologinių operacijų grupė. Kariai patirties sėmėsi iš Vokietijos, Nyderlandų specialistų, stažavosi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Daugiau

img
Geriausiai ryšius su visuomene mezgusiems kariams ir civiliams įteikti apdovanojimai „Jūriniai mazgai“
Gruodžio 10 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas įteikė krašto apsaugos sistemos apdovanojimus „Jūriniai mazgai" labiausiai viešųjų ryšių srityje pasižymėjusiems kariams ir civiliams, aktyviausiems ir iniciatyviausiems sistemos padaliniams. 

Daugiau

img
Juozo Lukšos mokymo centre seminaras „Mūšis apgyvendintoje vietovėje“

Gruodžio 10 dieną į Juozo Lukšos mokymo centro organizuojamą seminarą „Mūšis apgyvendintoje vietovėje“ susirinko Sausumos pajėgų kuopų vadai, jų pareigas vykdantys karininkai ir puskarininkiai bei rinktinių, batalionų vadai ir savo sričių ekspertai – lektoriai.

Daugiau

img
Į eismo įvykį pateko karių automobilis

Gruodžio 8 d. kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono profesinės karo tarnybos kariai ryte važiuodami į žygį "Partizanų Lietuva" vykstantį Kauno rajono apylinkėse, Zapyškio miestelyje pateko į avariją. Kariams rimtų sužeidimų nėra. Abu kariai buvo blaivūs.
Auto įvykio metu civilių automobilis apvirto, jiems padėti sustojo kartu vykę kiti karių ekipažai. Kariai kalbėjosi su nukentėjusiais civiliais, suteikė jiems pirmąją pagalbą.

Daugiau

img
Oro gynybos batalione apdovanoti geriausi kariai

Gruodžio 7 d. Oro gynybos bataliono kolektyvas Radviliškio kultūros centre minėjo Šv. Barboros - artileristų ir oro gynybinikų dieną. Šventėje dalyvavo ir visus susirinkusius svečius bei karius sveikino Karinių oro pajėgų vadas plk. Dainius Guzas, o karius laimino ir Šv. Barboros tradicijas pristatė Karinių oro pajėgų kapelionas plk. ltn. Virginijus Veilentas. Renginyje apsilankė ir gausus būrys svečių iš kitų Lietuvos kariuomenės vienetų bei bataliono nuolatiniai partneriai ir draugai. Šventės muzikinį foną padėjo sukurti Karinių oro pajėgų orkestras.

Daugiau

img
Karinių jūrų pajėgų laivas M54 „Kuršis“ grįžo iš nuolatinės parengties NATO laivų grupės budėjimo

Š. m. gruodžio 6 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M54 „Kuršis" grįžo į Klaipėdą,  baigęs budėjimą NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupėje (SNMCMG1 - Standing NATO Mine Countermeasures Group One) Baltijos, Šiaurės ir Norvegijos jūrose.

Daugiau

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

 

 

18-ajame 2018 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje rašoma apie ministro Raimondo Karoblio ir jį lydinčios delegacijos susitikimą su Sakartvelo (Gruzijos) gynybos ministru Levan'u Izoria bei apsilankymą Afganistane, ES karinio komiteto posėdį Briuselyje, NATO Tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso vado gen. ltn. Sławomir'o Wojciechowski'io vizitą Lietuvoje ir kitas tarptautinio bendradarbiavimo aktualijas. Rubrikoje „Karinis rengimas" dėmesys skiriamas NATO ir šalių partnerių pratyboms „Trišakė jungtis 2018" ir Lietuvoje prasidėjusioms tarptautinėms pratyboms „Geležinis vilkas 2018". „Krašto apsaugos sistemoje" pranešama apie Vyriausybės pritarimą naujai Karo padėties įstatymo redakcijai, Centrinės projektų valdymo agentūros organizuotame renginyje pristatytą strateginį projektą dėl modernių karinių miestelių 3 batalionams įkūrimo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione surengtą žurnalistų žygį „Kibernetiniais takais 2018", pagarbos bėgimą „In memoriam" ir kitas svarbesnes KAS naujienas. Daugiau

 

Atsivertę dvyliktąjį 2018 metų „Kario" numerį, prisiminsime 100-mečio vėliavos žygį per Lietuvą, į kurį visus savo padalinius subūrė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos. Kartu su tūkstančiais karių iš šešiolikos pasaulio valstybių ir neregėta karinės technikos vilkstine pabuvosime mūsų šalyje vykusiose tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2018". Sužinosime, kaip tarnaudamas užsienyje Karinių oro pajėgų karininkas kpt. R. Pogoželskis sugebėjo tuo pat metu baigti kursus Italijoje, Vokietijoje ir Olandijoje. Apie nuolatinės parengties Norvegijos kovinę grupę „Telemark", sudarytą tik iš profesinės tarnybos karių, rašoma straipsnyje  „Telemark": priešakinės Norvegijos pajėgos". Prieš kurį laiką Lietuvos valstybiniame centriniame archyve rastas majoro Drungos „sustatytas" paskaitų konspektas apie tarpukariu vykdytas psichologines operacijas, kurios tuomet vadintos propaganda. Jis cituojamas straipsnyje „Kaip supratome propagandą 1939-aisiais". Numerio fotoreportaže pamatysime srž. sp. Ievos Budzeikaitės, Alfredo Pliadžio ir Povilo Stankūno nuotraukas iš lapkričio 24 d. Vilniuje įvykusio Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirto karinio parado. Partizanų Kalėdoms skirtą  Daliaus Žygelio ir Aldonos Vilutienės rašinį skaitykite populiariajame žurnalo skyrelyje „Valia priešintis".  Daugiau

 

Ketvirtajame šių metų KARDO numeryje skaitykite Lino Dungveckio rašinį apie lyderystę kariuomenėje. Straipsnyje „Turanas. Slapto padalinio istorija" rašoma apie vieno rusų žiniasklaidininko pramanytą musulmonų batalioną, skirtą veiksmams Sirijoje. Tradiciniame žurnalo skyriuje „Praeitis - ateičiai" skaitytojams pateikiami 1919 m. „Kariškių žodžio" rašiniai (nr. 14-29), primenantys Nepriklausomybės kovas ir pirmųjų savanorių idealus. Daugiau

 

„Esame įsipareigoję besąlygiškai gynybai," - akcentuoja naujasis KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas. Apie vado požiūrį į vadovavimo prioritetus KASP skaitykite 4-5 psl. Kokie motyvai į Savanorių pajėgas atveda šauktinius karius, jau atlikusius NPKT ir turinčius karinį pasirengimą?  KASP kariai savanoriai dalyvavo Sausumos pajėgų pėstininkų skyriaus varžybose. Kokius išbandymus patyrė pėstininkai? KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės žvalgas, pripažintas geriausiu 25 Patrulio kurso dalyviu pasakoja įspūdžius iš kurso.  Rubrikoje „Komentaras" rašoma apie informacinių karų iššūkius ir pavojus. XXVIII Savanorių sporto žaidynės - tradiciniame renginyje ir nauja rungtis. Birželio 10 d. Vilniuje vyko Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų karių rikiuotė, skirta pažymėti Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimo sukakčiai. Kokie renginiai vyko skaitykite straipsnyje „Kaip atrodo laisvė?". Mobilumas - viena svarbiausių karinių operacijų sėkmės sąlygų. KASP motorizacijos projekto detalės nušviečiamos publikacijoje „Transportas - parama skyriams". Pirmąjį fiksuoto sparno konstrukcijos droną KASP rinktinių žvalgai įsigijo už „Neužmirštuolės" akcijos metu Lietuvos gyventojų paaukotas lėšas. Apie orlaivio panaudojimą. Pajėgose po beveik 10 metų pertraukos atnaujinti daniški vadybos kursai. Kam to reikia? Didžiosios Kovos apygardos štabo viršininko Benedikto Trakimo-Genelio atsiminimų knygos pristatymas „Noriu džiaugtis laisve". Daugiau

 

 

 

Šiuo mūsų leidinio numeriu norime atkreipti skaitytojų dėmesį į Rusijos paskleistą melą, kuriame dominavo gynybinio aljanso santrumpa NATO. Lietuvos kariuomenės psichologinių ir informacinių operacijų analitikai, jau prieš prasidedant didžiausioms pratyboms nuo šaltojo karo pabaigos „Trident Juncture 2018", neabejojo, kad šios treniruotės sulauks išskirtinio mūsų kaimynės dėmesio. Vykstant šioms pratyboms, viename iš Lietuvos informacinių portalų pasirodė straipsnis, kuriuo pranešama apie tariamus NATO planus įsiveržti į Baltarusiją. Vėliau paaiškėjo, kad portalo turinio valdymo sistema patyrė kibernetinį įsilaužimą. Skaitytojus taip pat kviečiame atkreipti dėmesį ir į kitas šio numerio publikacijas, pvz., šturmo šautuvo istorijos pradžią ir šio ginklo raidą. Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media