Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Pirmadienio rytą prasidėjo didžiausios šių metų tarptautinės NATO karinės inžinierių pratybos „Inžinierių Griausmas 2017“ (angl. „Engineer Thunder 2017"). Pratybose dalyvauja ir jas organizuoja Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas.

img
Šiaulių regione vyko karių savanorių pratybos

Rugsėjo 22-24 d. Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių ir Telšių rajonuose vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos „Tvirtas skydas 6". Mokymų metu Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai treniravosi planuoti ir vykdyti gynybines operacijas jiems paskirtuose atsakomybės rajonuose. Mokymuose taip pat dalyvavo kariai iš Lietuvoje dislokuoto Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento, taip pat pareigūnai iš Viešojo saugumo ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybų prie Vidaus reikalų ministerijos. Vienu metu regione treniravosi apie 800 karių. Pratybas organizavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabas.

Daugiau

img
Netekome kolegos štabo seržanto Arūno Mockaus

Netekome vieno iš savo ginklo brolių št. srž. Arūno Mockaus. Kario gyvybė užgeso naktį iš penktadienio į šeštadienį. Algirdo bataliono karių vardu reiškiame gilią užuojautą Arūno šeimai ir artimiesiems.

Daugiau

img
Juozo Lukšos mokymo centre baigėsi skyriaus vado kursas, pareikalavęs daug jėgų ir ištvermės

Rugpjūčio 28-rugsėjo 22 dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyko Pėstininkų skyriaus vado-vyr. šaulio kursas. Šis kursas išskirtinis tuo, kad parengti net 32 skyriaus vadai. Dauguma jų - Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai, tačiau dalyvavo ir Kęstučio bataliono kviestiniai instruktoriai.

Daugiau

img
Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke baigėsi kartotinės rezervo karių pratybos

Savaitgalį Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke baigėsi kartotinės rezervo karių pratybos, skirtos privalomosios pradinės karo tarnybos metu įgytoms būtinosioms karinėms žinioms atnaujinti. Tris savaites trukusių mokymų metu kariai susipažino su naujausia ginkluote, karine technika, atnaujino taktikos žinias ir įgūdžius treniruodamiesi veikti individualiai ir padalinio sudėtyje.

Daugiau

img
Karinių oro pajėgų sraigtasparnis dalyvavo Alytaus rajone dingusios moters paieškos operacijoje

Šeštadienį, rugsėjo 23 d., 14.30 val. Lietuvos kariuomenei gavus pranešimą apie penktadienį Alytaus r., Alovės sen., Alytaus šile, pasiklydusią moterį (gim. 1934 m.) paieškos operacijai vykdyti 15.10 val. buvo pasitelktas budintis Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS-365 „Dauphin".

Daugiau

img
Pasiklydusios moters paieškai pasitelktas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis

Rugsėjo 22 d. 22.49 val. iš Jungtinio situacijų centro gauta informacija apie Telšių r. Šerpaičių k. pelkynuose (šalia Varnių m.) pasiklydusią 61 m. amžiaus moterį. 23.24 val. į orą pakeltas budintis Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS-365 „Dauphin" paieškos ir gelbėjimo užduočiai vykdyti.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

 

13-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje rašoma apie Nyderlandų Ministro Pirmininko Mark'as Rutte ir Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimą su NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais, JAV Kongreso narių, JK nuolatinio gynybos sekretoriaus Stephen'o Lovegrove'o, Italijos kariuomenės vado gen. Claudio Graziano'o vizitus į Lietuvą, Rukloje įvykusią NATO priešakinių pajėgų bataliono vadovybės ir rotacinių pajėgų keitimo ceremoniją bei kitus Lietuvos karinio tarptautinio bendradarbiavimo įvykius. Rubrikoje „Karinis rengimas" rašoma apie prasidėjusius Vytauto Didžiojo karininkų kursus, kaip ruošiasi Lietuvos kariai misijai Malyje, o „Mūsų puslapyje" - kibernetinio saugumo srityje vykdomus pokyčius, susitikimą su nevyriausybinių organizacijų atstovais, NATO bataliono karių įrengtą pliažo tinklinio aikštelę, atmintinas ir minėtinas datas, Lietuvos kariuomenės suteiktas pagalbas, pasikeitimus personalo srityje ir kitas KAS aktualijas. Kviečiame skaityti. Daugiau

 

Devintąjį šių metų „Kario" numerį pradedame šią vasarą išleistos signataro V. Terlecko knygos „Priešinimasis Lietuvos nukryžiavimui 1944-1953. Mitai ir tikrovė" pristatymu, pokalbiu su autoriumi ir Pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) teisių komisijos pirmininko G. Šidlausko parašyta knygos anotacija. Su Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininku gen. mjr. V. Vaikšnoru kalbamės apie pradėtus pokyčius Krašto apsaugos sistemoje ir planuojamą perėjimą prie efektyvesnio planavimo modelio. Pateikiama didžiausių šią vasarą  Lietuvoje ir Baltijos jūroje vykusių pratybų apžvalga. Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Lauko paslaugų kuopos kuopininkas viršila M. Linkevičius pasakoja apie patirtį, įgytą misijoje tarptautiniame Hamido Karzjaus oro uoste Kabule. Straipsnyje „Paramilitarizmas Lietuvoje ir šalies saugumas" aptariamas sukarintų grupių ir organizacijų vaidmuo kovoje prieš agresorius ir okupantus.  Srž. sp. I. Budzeikaitės ir vrš. G. Maurico fotoreportaže -  įdomiausi rugpjūčio 25 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone vykusių Sausumos pajėgų pėstininkų skyrių varžybų epizodai. Skyrelyje „Valia priešintis" per pasakojimą apie generolo Povilo Plechavičiaus rinktinės savanorio Broniaus Girdvainio ir jo artimųjų likimus atskleidžiami svarbūs pasipriešinimo okupantams istorijos puslapiai. Be to, knygos „Nematomuose apkasuose" pasirodymo proga kalbamės su jos autoriumi - Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Rumunijoje dim. gen. ltn. A. Pociumi. Daugiau

 

Trečiajame šių metų KARDO numeryje spausdiname Vytenio Almonaičio straipsnį apie Lietuvos karininką, fotografą, kelių vertingų fotoalbumų autorių kpt. Juozą Zaborskį (1906.11.06 - 1989.04.09). Su nuotolinių duomenų perdavimu susijusią temą, kodėl karo laivai vis dar naudoja 1.5-30 MHz dažnio komunikacijas, analizuoja dr. Gediminas Molis. Tradiciniame skyrelyje „Praeitis - ateičiai" primename Jungtinėse Amerikos Valstijose leistame žurnale „Karys" 1986 - 1988 m. skelbtus dimisijos majoro Jono Abraičio prisiminimus apie 1-ąjį pėstininkų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pulką. Daugiau

Savanoris nr. 4-5 (492). Apie G-36 ginklus, kuriais KASP kariai ginkluosis rudenį, rašome 2-5 puslapiuose. Informaciją apie tai, jog palengvėjo tvarka kariams savanoriams įsigyti ginklus savigynai rasite 6-7 puslapiuose. Savanorių ginkluotės raida: nuo ginklų ir kalibrų mišrainės iki G-36 (8-13 psl.). Gruzijos Nacionalinės gvardijos vadas brg. gen. Levanas Gamkralidzė pasakoja kodėl Baltijos ir Gruzijos šalių kariams savanoriams yra svarbu mokytis kartu (14-15 psl.). Barometras, matuojantis geriausias žvalgo savybes, yra „Žvalgo tako" varžybos (16-19 psl.). KASP XXVII sporto žaidynės: fotoreportažas ir sirgalių emocijos (20-26 psl.). Nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis" ir Suvalkų koridoriaus iššūkiai (32-40 psl.). Pensilvanijos nacionalinė gvardija bendradarbiauja su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis ir kasmet apsi­keičia kariais beveik dviejų savaičių trukmės pratyboms. Apie pratybas Pensilvanijoje kitaip - asmeniniai kario įspūdžiai (41-43 psl.). Kas yra tinkama komunikacija kariams ir jaunimui informacinio karo kontekste? (46-47 psl.). Kodėl barzdoti kariai savanoriai laukia rudens? (56-59 psl.). Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media